Zarząd Oddziału PTTK „Sudety Zachodnie” wraz z redakcją „Nowin Jeleniogórskich” zapraszają w poniedziałek, 18 kwietnia 2022 r., na wycieczkę nr 8 w ramach tegorocznego Rajdu na Raty.

Trasa wycieczki o długości 14 km przebiega w zachodniej części Kotliny Jeleniogórskiej. Zbiórka uczestników o godz. 9.00 na przystanku MZK „Wolności – Poczta” przy ul. Wolności w Jeleniej Górze. Ruszamy ulicą Powstańców Wielkopolskich, przekraczamy linię kolejową do Szklarskiej Poręby, mijamy teren dawnego ośrodka rekreacyjnego „Rakownica” i podchodzimy na Godzisz. Na jego południowym zboczu oglądamy niewielkie skałki i schodzimy do dolnej części Goduszyna. Po przejściu przez Trasę Czeską kontynuujemy wędrówkę widokowymi drogami polnymi, podziwiając panoramę Karkonoszy, Gór Izerskich i Rudaw Janowickich. Mijamy kraniec Wojcieszyc i w pobliżu stawów zatrzymujemy się na świąteczne śniadanie przy ognisku. Po odpoczynku, drogą wzdłuż Kamiennej, docieramy do pałacu w Pakoszowie. Wzniesiony w 1725 roku barokowy pałac został przed 10 laty starannie odrestaurowany, z przeznaczeniem na hotel, lecz niektóre pomieszczenia udostępniono do zwiedzania. W końcowej części wycieczki idziemy do Sobieszowa, skąd do centrum Jeleniej Góry odjeżdżamy autobusem MZK lub PKS. Wycieczkę prowadzi Jolanta Kupeć z Dziwiszowa (tel. 502132682).

Uczestnicy we własnym zakresie ubezpieczają się od następstw nieszczęśliwych wypadków, członkowie PTTK z opłaconą składką objęci są ubezpieczeniem zbiorowym.

Opracował Witold Gumpreht

Zdj. Fotoplska. Godzisz

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.