Od dzisiaj (17 lipca) rozpoczynają się prace remontowe na dwóch odcinkach dróg powiatowych, co wiąże się z ich zamknięciem dla ruchu.

Prace prowadzone będą na droga powiatowej nr 2653D, na odcinku od Sosnówki Górnej do Sosnówki Dolnej i w dniach 17 – 22 lipca droga będzie nieprzejezdna. Dojazd do Sosnówki Górnej wyłącznie przez Podgórzyn – Borowice. Dziś także rozpoczyna się remont mostu w Barcinku w ciągu drogi powiatowej nr 2763D. Obiekt będzie zamknięty dla ruchu pieszego oraz kołowego od 17 lipca r. do zakończenia prac, co ma nastąpić w listopadzie.

Zamkniecie drogi w Sosnowce to konsekwencja prowadzonego od 3 lipca remontu „awaryjnego” drogi nr 2653D, łączącej Karpacz Górny z Sosnówką. Tu utrudnienia nie będą trwały długo, bo tylko do końca tygodnia. Znacznie dłużej trzeba będzie sobie radzić bez mostu w Barcinku. Ti spółka Eltech Polska za ponad 1,2 mln zł przeprowadzi rekonstrukcję mostu na co złożą się m.in. prace antykorozyjne stalowej konstrukcji nośnej, pomostu, łożysk oraz balustrad, przebrukowanie nawierzchni na jezdni, wymiana nawierzchni kap chodnikowych, oczyszczenie i spoinowanie przyczółków, naprawa balustrad kamiennych na dojazdach mostu drogowego.

Fot. FB powiat karkonoski

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.