Ucieczka po kradzieży paliwa ułatwiła policjantom złapanie wielokrotnego złodzieja. Po analizie monitoringu udało się go zatrzymać, a wtedy okazało się jak wiele kradzieży ma na koncie.

– Policjanci Wydziału Kryminalnego z Komisariatu I Policji i Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze zatrzymali 41-letniego mężczyznę bez stałego miejsca zamieszkania podejrzanego o serię kradzieży – informuje Edyta Bagrowska z jeleniogórskiej policji. – Policjanci ustalili, że 41-latek dopuścił się we wrześniu br. w Jeleniej Górze serii kradzieży. Na jednej ze stacji paliw zatankował paliwo do pojazdu marki Ford, a następnie odjechał nie uiszczając rachunku. Jego łupem padło paliwo o wartości ponad 500 zł. Ponadto mężczyzna kradł drewniane palety na szkodę jeleniogórskich zakładów i hurtowni. Jego łupem padło mienie o wartości blisko 10 tysięcy złotych.

Funkcjonariusze prowadząc czynności w tych sprawach wykorzystali system monitoringu zamontowany na stacji. W oparciu o uzyskany materiał oraz informacje policjanci wytypowali 41-letniego mężczyznę jako osobę podejrzewaną o popełnienie tych przestępstw. Okazało się, że czynów tych dopuścił się on w warunkach, tzw. ”recydywy”.

Mężczyzna za przestępstwa, o które jest podejrzany odpowie przed sądem, a grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Fot. KMP Jelenia Góra

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.