Sąd Rejonowy w Lubaniu zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu wobec 39-latka zatrzymanego w związku ze śmiercią młodego mężczyzny. Jest nim ochroniarz klubu nocnego. Prokurator przedstawił mężczyźnie zarzut spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu ze skutkiem śmiertelnym. Za to przestępstwo grozi mu kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

W nocy z 16/ 17 października br. lubańscy policjanci zatrzymali 39- letniego mieszkańca powiatu karkonoskiego w związku z podejrzeniem o śmiertelne uderzenie pięścią w twarz 32- letniego mężczyzny. Do zdarzenia doszło w Lubaniu w obrębie klubu nocnego. 32-latek z miejsca zdarzenia został przetransportowany do lubańskiego szpitala. O śmierci pokrzywdzonego oraz całym zdarzeniu policja została powiadomiona przez rodzinę zmarłego.

W sprawie zatrzymany został 39- letni mieszkaniec powiatu karkonoskiego. Wczoraj (18.10.br.) prokurator przedstawił mu zarzut spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu ze skutkiem śmiertelnym. Sąd Rejonowy w Lubaniu na wniosek prokuratora zastosował wobec podejrzanego trzymiesięczny areszt.

Zgodnie z prawem, za spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, którego następstwem jest śmierć człowieka, sprawca podlega karze pozbawienia wolności od lat 5, karze 25 lat pozbawienia wolności albo karze dożywotniego pozbawienia wolności.

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.