Policjanci z Komisariatu II Policji w Jeleniej Górze zatrzymali 32-letniego mężczyznę podejrzanego o przestępstwa przeciwko mieniu.

Jak ustalili funkcjonariusze, mężczyzna od lutego do kwietnia br. dopuścił się w Jeleniej Górze serii przestępstw przeciwko mieniu. Są to kradzieże z włamaniem, kradzieże oraz niszczenie mienia. Jeleniogórzanin 23 kwietnia br. wieczorem na ul. Sobieszowskiej z wiatrówki ostrzelał dwie wiaty przystankowe, czym spowodował straty w wysokości blisko 3000 zł na szkodę miasta. Ponadto włamał się i okradł pomieszczenie gospodarcze należące do sanatorium, skąd jego łupem padły elektronarzędzia, w nowobudowanym budynku ostrzelał z wiatrówki okna oraz ze znajdującego się tam domku gospodarczego ukradł przewody elektryczne, rury miedziane oraz podgrzewacz. Skradzione przedmioty porzucił, gdyż został spłoszony. Ponadto w lutym br. z jednego z budynków ukradł kilkanaście akumulatorów motocyklowych oraz elementy sanitarne. Łączne straty pokrzywdzonych wynoszą ponad 15 tysięcy złotych.

Mężczyzna został zatrzymany na podstawie zebranych informacji oraz po analizie nagrań z kamer monitoringu.

Trafił do policyjnego aresztu. Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy. Teraz za popełnione czyny odpowie on przed sądem, a grozić mu może nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.