Jeleniogórscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzieże. Mężczyzna ma na koncie dwie kradzieże damskich torebek na tzw. ”wyrwę „ oraz kradzież w jednym z dyskontów spożywczych. Przestępstw tych dopuścił się w styczniu br. oraz latem ubiegłego roku w Jeleniej Górze. Jego łupem padło mienie o łącznej wartości ponad 1000 zł. Teraz mężczyzna za popełnione przestępstwa odpowie przed sądem, a grozić mu może nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci Wydziału Kryminalnego z Komisariatu I Policji w Jeleniej Górze w wyniku prowadzonych działań zatrzymali 26-letniego mężczyznę podejrzanego o kradzieże, w tym dwie szczególnie zuchwałe.

Jak ustalili funkcjonariusze, jeleniogórzanin ma na koncie 3 kradzieże, w tym dwie szczególnie zuchwałe. Są to kradzieże torebek na , tzw. „wyrwę”. Do pierwszej kradzieży doszło 8 sierpnia ubiegłego roku na jednym z przystanków komunikacji miejskiej. Mężczyzna wyrwał torebkę 88-letniej kobiecie czekającej na autobus. Jego łupem padł telefon komórkowy, dokumenty i inne drobne przedmioty. Do drugiego zdarzenia doszło 8 stycznia br. wieczorem w Jeleniej Górze. 26-latek zaatakował idącą ulicą kobietę, której wyrwał torebkę. Najpierw doszło do szarpaniny, a następnie kobieta ruszyła za uciekającym sprawcą, który w efekcie porzucił łup. Ponadto funkcjonariusze ustalili, że ma on na koncie kradzież w jednym z jeleniogórskich dyskontów spożywczych, skąd jego łupem padły alkohole i kosmetyki o wartości ponad 500 zł.

Funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o popełnienie tych przestępstw na podstawie zebranych informacji, a także po analizie nagrań z kamer monitoringu.

26-latek został zatrzymany w policyjnym areszcie. Teraz za popełnione czyny odpowie przed sądem, a grozić mu może nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.