Jeleniogórskie spółki miejskie („Wodnik”, MZK, MPGK) a także Towarzystwo Brata Alberta i Agencja „Solo” zainicjowały zbiórkę pieniędzy i darów, które mają pomóc Polakom mieszkającym w ogarniętej wojną Odessie.

Prośba o wsparcie Polaków z Odessy dotarło do Jeleniej Góry za sprawą Narodowo-Kulturalnego Stowarzyszenia Polaków „POLSKA NUTA”, a skala potrzeb jest tak duża, że jeleniogórskie firmy postanowiły zaangażować się w akcję pomocy, uwiarygodnić ją i nadać jej maksymalnie szeroki wymiar.

Pomóc można wpłacając pieniądze na portalu zrzutka.pl

https://zrzutka.pl/trkut8?fbclid=IwAR3Bnoy-4QVLJdkcz6GHVzfrKNOlLgo_hYmxuqTF2Pf7dyQc7nKyOdi-RNU

lub dostarczając pomoc rzeczową do Sport Hotelu (Park Sportowy, ul. Złotnicza), w godz. 8 – 18. Priorytetem są konserwy, kawa, herbata, karma dla zwierząt.

Apel inicjatorów akcji

Odpowiadając na apel o pomoc przesłany przez Narodowo-Kulturalne Stowarzyszenie Polaków „POLSKA NUTA”, mając na względzie poprawę warunków życia obywateli Polski zamieszkujących Odessę, wyrażając z nimi głęboką solidarność, chcemy okazać naszym rodakom swoje wsparcie poprzez organizację i zbiórkę najpotrzebniejszych rzeczy w postaci sprzętu.

Jej celem jest wsparcie Polek i Polaków zamieszkujących Odessę oraz okazanie im wszelkiej możliwej pomocy w tym trudnym i tragicznym dla nich czasie, z nadzieją szybkiego zakończenia wojny.

Celem zrzutki jest zebranie środków finansowych na zakup artykułów wskazanych przez Stowarzyszenie „POLSKA NUTA”, tj.:

 przenośne powerbanki „AllPowers” R4000 LiFePO4, 3600 Wh

 lampy akumulatorowe typu „Ansult”, Lampy LED, USB 1500 lm 20W IP54 lub lampy LED 700 lm 9W IP54 (lub podobne urządzenia).

Przenośny powerbank, to „magazyn prądu”, którego w Ukrainie ciągle brakuje, a lampy zasilane z wbudowanego akumulatora i panelu solarnego są gotowe do użycia w każdych warunkach (są one wodo- i wstrząsoodporne). Dzięki tym sprzętom ludzie będą mogli chociażby naładować telefony, aby mieć kontakt z bliskimi i rodziną.

Zakupione sprzęty dostarczymy na granicę i przekażemy w ręce osób koordynujących działania z ramienia Stowarzyszenia „POLSKA NUTA”.

Organizacją przyjmującą pomoc jest Narodowo-Kulturalne Stowarzyszenie Polaków „POLSKA NUTA” z siedzibą przy ul. Nieżyńskiej 71 lok. 1, 65023 Odessa, Ukraina, reprezentowane przez Eugenię Fedczyszyna – Prezesa i Sonię Pajgert – Wiceprezesa.

„Polska Nuta” jest łącznikiem pomiędzy Polakami mieszkającymi w Odessie a Polską.

Partnerami akcji są spółki miejskie:

Miejski Zakład Komunikacyjny Sp. z o.o. w Jeleniej Górze,

Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Jeleniej Górze,

Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. w Jeleniej Górze,

Towarzystwo Pomocy im. Św. Brata Alberta – Koło Jeleniogórskie,

Agencja Koncertowo – Wydawnicza SOLO w Jeleniej Górze.

Akcja objęta jest Patronatem Honorowym Prezydenta Miasta Jeleniej Góry Jerzego Łużniaka.

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.