28- letnia mieszkanka powiatu lwóweckiego usłyszała zarzuty składania fałszywych zeznań oraz złożenia zawiadomienia o niepopełnionym przestępstwie. Podejrzana zgłosiła kradzież swojego samochodu. Jak się okazało, chwilę później po przejechaniu kilku kilometrów wskazane auto dachowało, a sprawca zbiegł z miejsca zdarzenia.

Zgłoszenie o kradzieży samochodu marki Audi dyżurny lwóweckiej komendy otrzymał 22 sierpnia po godzinie 16.00. Kilka minut później wpłynęło kolejne zgłoszenie, tym razem dotyczące dachowania pojazdu. Jak się okazało, oba zgłoszenia dotyczyły tego samego samochodu.

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Gryfowie Śląskim ustalili przebieg zdarzeń, który wskazywał, iż  nieznany sprawca z terenu posesji dokonał kradzieży pojazdu, w którym znajdowały się kluczyki. Następnie oddalając się, po przejechaniu niespełna kilku kilometrów nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, wpadł w poślizg i dachował. Przed przybyciem służb kierujący oddalił się z miejsca kolizji.

FOT.Policja Lwówek Śląski

Policjanci udowodnili 28- letniej mieszkance powiatu lwóweckiego złożenie zawiadomienia o niepopełnionym przestępstwie, jakim miała być kradzież pojazdu marki Audi, a także składanie fałszywych zeznań. Powodem, dla którego dopuściła się przestępstw, była chęć krycia sprawcy zdarzenia drogowego, który nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami oraz był osobą poszukiwaną. Mężczyzna również został zatrzymany.

Za składanie fałszywych zeznań grozi kara pozbawienia wolności do lat 8.

1 Komentarz

  1. Analogia ok 50 latka zgłosiła znęcanie, które sama narcyz baba stosowała wobec najbliższych, składając fałszywe doniesienie i wpływając na innych, by świadczyli o tym co nie było faktami, czego nie byli świadkami – niebawem odpowie za to Tak baby kłamczuszki i manipulantki miejcie się na baczności Prawo ponad nepotyzm Fakty ponad nieprawda Zachłanność to zguba

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.