Wojna w Ukrainie trwa. Polacy ocenili, jak w tej arcytrudnej sytuacji radzi sobie rząd. Okazuje się, że doceniamy zjednoczenie sił różnych partii na rzecz pomocy Ukraińcom.

Autorzy sondażu przypominają w swojej publikacji na stronie RMF24, że polscy politycy w obliczu trwającej od dwóch tygodni inwazji na Ukrainę są zgodni, że działania Władimira Putina są haniebne, a decyzje podejmowane w Polsce powinny zmierzać w stronę zażegnania tego sporu.

Na początku marca prezydent Andrzej Duda zawetował lex Czarnek, bo uznał, że rosyjsko-ukraiński konflikt jest teraz sprawą wyższej wagi. – Odłóżmy to na później. Na razie do tej ustawy jest weto, proszę uznać temat za zakończony, niech on nam nie przeszkadza w sprawach najważniejszych dla bezpieczeństwa Polski. Przed państwem w Sejmie ustawa o obronie ojczyzny. Bardzo państwa proszę, abyście ją błyskawicznie przyjęli. Jest nam niezwykle potrzebna – przypomina wypowiedź Dudy RMF24.

Autorzy odnieśli się również do słów Donalda Tuska, który zaapelował o jedność w sprawie obrony i wartości. – Zwracam się do moich rodaków, konkurencyjnych obozów politycznych i rządzących: zbudujmy elementarną zgodę dla najważniejszych polskich spraw – skutecznej obrony i szacunku do wartości – mówił szef PO podczas posiedzenia Rady Bezpieczeństwa Narodowego.

Badanie przeprowadzone przez United Surveys na zlecenie RMF24 i „Dziennika Gazety Prawnej” pokazuje, że zgodność polityków i wypracowanie wspólnych działań zostały docenione przez Polaków. Na pytanie o ocenę postawy klasy politycznej, aż 86 proc. respondentów wyraziło pochlebną opinię. Tylko 7,9 proc. ankietowanych podchodzi do sprawy sceptycznie. Pozostali (6,2 proc.) nie mieli na ten temat opinii.

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.