Jeleniogórscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o serię kradzieży sklepowych. Ma on na koncie co najmniej 15 kradzieży w jeleniogórskich dyskontach spożywczych. Jego łupem padły markowe alkohole, kosmetyki, artykuły spożywcze. Łączne straty zostały oszacowane na kilka tysięcy złotych. Teraz za popełnione przestępstwa odpowie on przed sądem, a grozić mu może nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego z Komisariatu I Policji w Jeleniej Górze ustalili, a następnie zatrzymali 19-letniego mężczyznę podejrzanego o kradzieże.

Jak ustalili funkcjonariusze, mężczyzna od czerwca do listopada br. dopuścił się serii kradzieży w jeleniogórskich dyskontach spożywczych. Jego łupem padły markowe alkohole, kosmetyki, artykuły spożywcze. Straty pokrzywdzonych wynoszą kilka tysięcy złotych. Policjanci ustalili, że mężczyzna ma na koncie co najmniej 15 takich czynów. Skradziony towar sprzedawał przygodnie napotkanym osobom, a uzyskane w ten sposób pieniądze przeznaczał na swoje potrzeby.

Obsługa sklepów o zdarzeniach powiadomiła policję. Do zgłoszeń dołączone zostały również nagrania z monitoringu. Policjanci na podstawie zebranych informacji oraz analizy nagrań z kamer wytypowali 19-latka jako podejrzewanego o popełnienie tych przestępstw.

Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy. Teraz 19-latek za popełnione przestępstwa odpowie przed sądem, a grozić mu może nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.