Jak będziesz niegrzeczny/ niegrzeczna, porwie cię czarownica, utuczy cię i zje.

Jak ugryźć temat-horror, jakim były procesy i egzekucje osób oskarżonych o czary w połączeniu z folklorem, widocznym zwłaszcza w popkulturze, który wokół tego tematu narósł? Przed nami prawdziwie ekscytująco-smucąco-budująco-wyciszający weekend, czyli:

ARKANA: Festiwal śladami Willa Ericha Peuckerta

8-10 października 2021

Tak, ciężko określić, szykujcie się na całe spektrum doznań. Fascynacje Peuckerta zawierają w sobie bardzo trudną mieszankę. Mamy nadzieję, że udało nam się w Miejskim Ośrodku Kultury, Sportu i Aktywności Lokalnej ze Szklarskiej Poręby znaleźć złoty środek – zapraszamy Was zatem do Szklarskiej Poręby – na spotkania, prelekcje, warsztaty wiedzy tajemnej, spektakle i pokazy filmowe wokół tematu czarownic z różnych perspektyw – od tej łamiącej serce i powodującej gniew, czyli historycznej po, miejmy nadzieję, fascynującą czyli etnograficzną oraz budującą bądź powodującą sceptycyzm, czyli ezoteryczną. Przy okazji będzie to inauguracja nowego miejsca na kulturalnej mapie Szklarskiej Poręby – IV PERONU!

Inspiratorem projektu ARKANA: Festiwal śladami Willa Ericha Peuckerta jest Will Ericha Peuckert – niemiecki etnolog, miłośnik Dolnego Śląska zwany „profesorem od czarownic”, zafascynowany magią i badający wiedzę tajemną Gór Izerskich i Karkonoszy. W trakcie festiwalu Arkana zobaczymy dwie rekonstrukcje – procesu czarownicy oraz badań Peuckerta, które doprowadziły etnologa i jego studentów do wizji sabatu Czarownic…

UWAGA wydarzenia z tłumaczeniem na język migowy na żywo!

Program festiwalu ARKANA: bit.ly/3a5yATU

Dofinansowano ze środków Muzeum Historii Polski w Warszawie w ramach programu „Patriotyzm Jutra”

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.