Gryfowscy policjanci zatrzymali 31-letniego mężczyznę , który kierował renault pomimo sądowego zakazu prowadzenia pojazdów. Mieszkańcowi gminy Mirsk grozi teraz do 5 lat więzienia.

Wczoraj (9 marca br.) przed godziną 22.00 na ul. Sikorskiego w Mirsku policjanci z Komisariatu Policji w Gryfowie Śląskim zatrzymali do kontroli drogowej kierującego osobowym renault. Okazał się nim 31-letni mieszkaniec gminy Mirsk. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach wyszło na jaw, że wobec mężczyzny sąd orzekł zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych do 2023 roku.

W związku z niestosowaniem się do wyroku sądu i złamanie zakazu prowadzenia pojazdów mężczyzna może trafić do więzienia na 5 lat.

Przypominamy:

Art. 244 Kodeksu Karnego

Kto nie stosuje się do orzeczonego przez sąd zakazu zajmowania stanowiska, wykonywania zawodu, prowadzenia działalności, zajmowania stanowiska lub wykonywania zawodu lub pracy w organach i instytucjach państwowych i samorządu terytorialnego, a także w spółkach prawa handlowego, w których Skarb Państwa lub jednostka samorządu terytorialnego posiadają bezpośrednio lub pośrednio przez inne podmioty co najmniej 10% akcji lub udziałów, wykonywania czynności wymagających zezwolenia, które są związane z wykorzystywaniem zwierząt lub oddziaływaniem na nie, prowadzenia pojazdów, wstępu do ośrodków gier i uczestnictwa w grach hazardowych, wstępu na imprezę masową, przebywania w określonych środowiskach lub miejscach, nakazu okresowego opuszczenia lokalu zajmowanego wspólnie z pokrzywdzonym, zakazu kontaktowania się z określonymi osobami, zakazu zbliżania się do określonych osób lub zakazu opuszczania określonego miejsca pobytu bez zgody sądu, zakazu posiadania wszelkich zwierząt albo określonej kategorii zwierząt albo nie wykonuje zarządzenia sądu o ogłoszeniu orzeczenia w sposób w nim przewidziany, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.