Policjanci z Bolesławca zatrzymali dwóch włamywaczy i ich pomocnika. Mężczyźni włamali się do domu jednego z mieszkańców i ukradli mienie o wartości ponad 100 tys. zł. Przy zatrzymaniu jedne z nich chował w odzieży ukradzione sztabki złota.

– Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego bolesławieckiej jednostki Policji w wyniku działań operacyjnych ustali i zatrzymali trzech mężczyzn podejrzany w sprawie włamania do domu i kradzieży mienia o wartości ponad 100 tysięcy złotych. Łupem przestępców padły elektronarzędzia, sprzęt RTV, gotówka i sztabki złota – relacjonuje Anna Kublik-Rościszewska oficer prasowa KPP w Bolesławcu. – Najpierw zatrzymani zostali dwaj włamywacze, którzy dostali się do wnętrza budynku poprzez okno piwniczne. Następnie mając wiedzę, że właściciela nie będzie przez kilka dni, zrobili rozpoznanie, co do wartościowych przedmiotów i przygotowali sobie już cześć rzeczy do zabrania. Kolejna „wizyta” w domu pokrzywdzonego miała miejsce następnego dnia. Włamywacze przyszli z wózkiem, do którego zapakowali między innymi telewizor i elektronarzędzia.

Po zatrzymaniu 32-latka w kieszeni jego odzieży policjanci znaleźli 2 sztabki złota pochodzące z przestępstwa. Ponadto zatrzymanie drugiego sprawcy, 40-latka, oraz sprawdzenie pomieszczeń użytkowanych przez podejrzanego skutkowało zabezpieczeniem niemal wszystkich przedmiotów utraconych w wyniku przestępstwa. Mężczyzna skradziony telewizor miał już podłączony w mieszkaniu i używał jak swój.

Dalsze działania pozwoliły na ustalenie osoby, która pomogła zatrzymanym w przestępstwie. 43-latek przekazał swoim kolegom informacje o wyjeździe właściciela domu i czasie jego nieobecności w Polsce. Jednocześnie wskazał jakie wartościowe przedmioty posiada pokrzywdzony.

Wszyscy zatrzymani to mieszkańcy Bolesławca, za popełniony czyn grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności. Obecnie policjanci ustalają, gdzie jest reszta skradzionego mienia.

Fot. KPP Bolesławiec

3 komentarze

  1. Jedyne mądre słowa z jakiejś kolędy „bydlęta klękają”…
    Choroby psychiczne i nerwowe nie pojawiły się wczoraj, ani 100 lat temu. One trapią ludzkość od zarania. Jeśli nic się nie zmieni na lepsze, to za 2000 lat będzie się panoszyć religia, w której zbawicielami będą… macierewicz i kaczyński!!! Jarzycie, do czego nawiązuję? Przeciętny psychiatra Wam tego nie powie, bo ma w głowie „świętą inkwizycję” zainstalowaną w dzieciństwie.

  2. Agentura i debile szczują ludzi, żeby ci co jeszcze potrafią logicznie myśleć zwątpili we własny rozum. Macierewicz i Kaczyński. Czyste zło. A jedyne, kryształowe dobro to zbrodniarze komunistyczni, agentura kacapska, dewianci i zboczeńcy, złodzieje i prostytutki harujący ciężko by odłożyć na „emeryturę”. To dopiero religia komunistyczna, głoszona przez ludzi upośledzonych. Boże, zlituj się nad nimi.

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.