Jeleniogórscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o uszkodzenie mienia, którego dopuścił się w warunkach tak zwanej „recydywy”. Do przestępstwa doszło 5 stycznia br. w Jeleniej Górze. Swoim działaniem jeleniogórzanin spowodował straty w wysokości blisko 8 tysięcy złotych. Policjanci zabezpieczyli narzędzia, które mogły posłużyć mu do popełnienia przestępstwa. Teraz za popełniony czyn odpowie on przed sądem, a grozić mu może nawet do 7,5 roku pozbawienia wolności.

Policjanci Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze zatrzymali 34-letniego mężczyznę podejrzanego o uszkodzenie mienia, którego dopuścił się w warunkach, tzw. ”recydywy”.

5 stycznia br. około godziny 13.45 policjanci pojechali na zgłoszenie, z którego wynikało, że na jednym z jeleniogórskich parkingów doszło do zniszczenia mienia. Właściciel zauważył sprawcę przestępstwa, który na jego widok rzucił się do ucieczki. Pokrzywdzony rysopis podejrzewanego o ten czyn oraz trasę jego ucieczki przekazał funkcjonariuszom, którzy ruszyli na jego poszukiwanie.

W wyniku podjętych działań kilka ulic dalej zatrzymali 34-letniego jeleniogórzanina podejrzewanego o popełnienie tego przestępstwa. Okazało się, że w trakcie ucieczki mężczyzna wyrzucił plecak wraz z wyrwanymi kablami. Zatrzymany zniszczył rozdzielnię główną RG z tablicami licznikowymi, rozdzielnię budowlaną, wyrwał kable zasilające kontenery i zasilające szlaban. Swoim działaniem spowodował straty w wysokości blisko 8 tysięcy złotych.

Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie. Usłyszał już zarzut w tej sprawie. Za uszkodzenie mienia grozić mu może nawet do 7,5 roku pozbawienia wolności. 34-latek przyznał się do popełnionego czynu i dobrowolnie poddał się karze.

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.