Jeleniogórscy policjanci zatrzymali kolejnego mężczyznę, który podejrzany jest o kradzieże katalizatorów. Dopuścił się w Jeleniej Górze w czerwcu co najmniej pięć takich przestępstw. Łączne straty pokrzywdzonych wynoszą kilka tysięcy złotych.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego z Komisariatu I Policji w Jeleniej Górze ustalili, a następnie zatrzymali 30-letniego jeleniogórzanina podejrzanego o kradzieże katalizatorów.

Jak ustalili funkcjonariusze, podejrzany w czerwcu br. dopuścił się w Jeleniej Górze kradzieży katalizatorów z pojazdów osobowych różnych marek. Łączne straty pokrzywdzonych wynoszą kilka tysięcy złotych. Policjanci ustalili, że 30-latek ma na koncie co najmniej 5 takich przestępstw.

Funkcjonariusze prowadząc czynności w tych sprawach ustalili mężczyznę na podstawie analizy nagrań z kamer monitoringu, a także na podstawie zebranych informacji. Okazało się, że skradzione katalizatory sprzedawał on w punktach skupu złomu. Mężczyzna był wcześniej notowany za podobne czyny.

-Teraz jeleniogórzanin za kradzieże odpowie przed sądem, a grozić mu może nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Obecnie funkcjonariusze wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy – mówi podinsp. Edyta Bagrowska z KMP w Jeleniej Górze.

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.