Policyjny pies Karmel wytropił złodzieja, który wcześniej 13 razy okradł magazyn w Olszynie. Sprawca z kradzieży uczynił sobie stałe źródło dochodów.

– Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Lubaniu 3 stycznia otrzymał zgłoszenie o kradzieży mienia z placu magazynowego firmy mieszczącej się w Olszynie. Na miejsce natychmiast została zadysponowana grupa dochodzeniowo-śledcza oraz przewodnik psa służbowego wydziału prewencji lubańskiej jednostki Policji – informuje Justyna Bujakiewicz-Rodzeń z lubańskiej policji. – Podczas, gdy mundurowi wykonywali wszystkie niezbędne czynności na miejscu zdarzenia, przewodnik wraz ze swoim czworonożnym partnerem przystąpili do sprawdzenia terenu. Karmel, bo o nim mowa, natychmiast podjął trop prowadząc swojego przewodnika do budynku gospodarczego, za którym znajdowały się skradzione elementy takie jak druty miedziane i kątowniki. Czworonóg kontynuował swoją pracę idąc dalej i prowadząc policjanta do drzwi złodzieja. 40-latek został zatrzymany i przewieziony do jednostki. Skradzione mienie zostało odzyskane i przekazane właścicielowi.

Podejrzany w sprawie mężczyzna usłyszał łącznie 13 zarzutów kradzieży mienia dokonywanych w krótkich odstępach czasowych z terenu placu magazynowego. Sprawcy za kradzież mienia grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Fot. KPP Lubań

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.