Edward Dudek, wójt Jeżowa Sudeckiego i Walery Czarnecki, starosta lubański, znaleźli się w gronie odznaczonych przez prezydenta RP. Obu samorządowcom prezydent przyznał Złote Krzyże Zasługi.

Prezydent Andrzej Duda wręczył odznaczenia państwowe osobom zasłużonym w działalności lokalnej, przy okazji Dnia Samorządu Terytorialnego. za wybitne zasługi w działalności na rzecz społeczności lokalnej, za osiągnięcia w pracy na rzecz samorządu terytorialnego w Polsce odznaczeniami różnego stopnia uhonorowanych zostało 75 osób. Wójt Dudek i starosta lubański znaleźli się wśród 21 Kawalerów Złotego Krzyża Zasługi.

Według ustawy z 1992, Krzyż Zasługi jest nagrodą dla osób, które położyły zasługi dla państwa lub obywateli spełniając czyny przekraczające zakres ich zwykłych obowiązków, a przynoszące znaczną korzyść Państwu lub obywatelom. Może być nadany także za ofiarną działalność publiczną, ofiarne niesienie pomocy oraz działalność charytatywną.

Fot. Grzegorz Jakubowski/KPRP

2 komentarze

  1. Wincej darmowej ropy dla upadłej krainy U pompujcie wolaki. Inflacja w maju tego roku wyniosła 13,9 proc. – wynika z najnowszych danych Głównego Urzędu Statystycznego. Potwierdziły się prognozy ekonomistów. To największy cios w finanse Polaków od lutego 1998 r. Mieliśmy bardzo duży wzrost cen energii. Drożeje też żywność. Wynika to zarówno z obaw o jej dostępność na skutek wojny, jak i z niesprzyjających warunków pogodowych, a także ze wzrostu kosztów przetworzenia. To jeszcze nie koniec podwyżek.

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.