Dzisiaj zmarł Michał Turkiewicz. Był posłem reprezentującym nasz region, samorządowcem, działaczem lewicy. Przeżył 65 lat.   

Urodził się w Sulikowie, ale dorosłe życie związał z Lubaniem. Od 1978 do rozwiązania należał do Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej, a w latach 80. był etatowym pracownikiem komitetu miejskiego partii. Od 1988 do 1990 pełnił funkcję wiceprzewodniczącego miejskiej rady narodowej w Lubaniu. W pierwszych latach po przemianach politycznych w Polsce pracował jako nauczyciel, ale polityczny i samorządowy temperament nie dał o sobie zapomnieć więc ponownie podjął taka aktywność. W 2001 r. objął stanowisko wiceburmistrza Lubania i z tej funkcji startował w wyborach parlamentarnych. Wyborcy przyznali mu mandat posła i reprezentował nasz okręg w  IV kadencji (201 – 2005). Był kandydatem Sojuszu Lewicy Obywatelskiej. W kolejnych wyborach nie startował.

W 2006 został powołany na stanowisko prezesa Zakładu Gospodarki i Usług Komunalnych Sp. z o.o. w Lubaniu. Do 2007 był też prezydentem Euroregionu Nysa.  W 2010 został radnym powiatu lubańskiego i mandat sprawował do dzisiaj. Od pewnego czasu chorował, choć jeszcze kilka dni temu brał udział w zdalnym głosowaniu rady powiatu.

W 2001 został kawalerem Złotego Krzyża Zasługi.

Fot. facebook

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.