W wieku 90 lat zmarł Wacław Narkiewicz, jeden z najwybitniejszych jeleniogórskich fotografów. Był współzałożycielem Jeleniogórskiego Towarzystwa Fotograficznego. Współpracował także z nasza redakcją. O śmierci poinformowało m.in. jeleniogórskie BWA i JTF.

„Pan Wacław Narkiewicz nasz Przyjaciel i wspaniały Fotograf odszedł.

Cudowny Człowiek, niezwykle skromny i uważny. Mieliśmy zaszczyt wielokrotnie prezentować piękne fotografie Pana Wacława w naszej Galerii.

Będzie nam brakowało długich i ważnych rozmów z Nim…

Rodzinie składamy kondolencje.” – napisali na swojej stronie FC pracownicy BWA.  

Urodził się w Ciukiszkach na Wileńszczyźnie. Od 1947 r. związany z Jelenią Górą, gdzie zamieszkał po wysiedleniu. Od 1953 na poważnie zajął się fotografia, a w 1961 r. współzakładał Jeleniogórskie Towarzystwo Fotograficzne. Pełnił funkcje w zarządzie Towarzystwa, od 1989 r. był jego członkiem honorowym. Na tamte lata przypada także najaktywniejsza współpraca pana Wacława z naszą redakcją.

Był autorem i współautorem wielu wystaw fotograficznych indywidualnych i zbiorowych w Polsce i za granicą.  Najwiecej satysfakcji sprawiała mu fotografia krajobrazowa i kwiatów. Laureat wielu nagród i odznaczeń – m.in Nagrodą Wydziału Kultury Urzędu Wojewódzkiego w Jeleniej Górze, Nagrodą Ministerstwa Kultury i Sztuki, Brązową Odznaką Honorowej Federacji Amatorskich Stowarzyszeń Fotograficznych w Polsce, Medal 40-lecia, Odznaką „Zasłużony Działacz Kultury.

Jego fotografie można oglądać w zbiorach Muzeum Karkonoskiego w Jeleniej Górze.

Fot. BWA

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.