W wieku 74 lat zmarła Barbara Urbaniak-Marconi, współzałożycielka i przez wiele lat prezes jednego z najstarszych w Polsce producentów płytek ceramicznych  i jednej z najważniejszych firm w regionie – spółki Polkcolorit Piechowice.

Swoją karierę zawodową rozpoczęła w 1979 r. jako przedstawiciel handlowego włoskich firm związanych z przemysłem ceramicznym. W 1984 była jednym z założycieli Przedsiębiorstwa Zagranicznego Polcolorit, którym kierowała jako prezes od 1987. W latach 2007-2008 była członkiem rady nadzorczej, potem członkiem zarządu spółki, a od 2013 r. ponownie prezesem. Te funkcję pełniła aż do odsprzedaży w 2017 r. akcji Polcoloritu grupie Mohawk Industries, Inc., światowemu liderowi branży pokryć podłogowych. Barbara Urbaniak-Marconi pełniła też funkcje zarządcze w spółkach Development Studio i Kristal Building.

Barbara Urbaniak-Marcoini regularnie gościła na  liście najbogatszych Polek tygodnika Wprost i polskiej edycji Forbsa. W 2016 r.  w zestawieniu Wprost notowana była na  89. miejscu z majątkiem szacowanym na 19 mln zł.

Pogrzeb Barbary Urbaniak-Marconi odbędzie się jutro (sobota, 17 lipca) we Włoszech.

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.