Zmiany w PWiK Wodnik nie były zaskoczeniem.

– W swoim imieniu, a także w imieniu odchodzącej na emeryturę wiceprezes Barbary Rychter, chciałbym podziękować pracownikom i współpracownikom za wszystkie te dobre dla firmy i Jeleniej Góry lata – mówił odchodzący prezes Wojciech Jastrzębski. – Nowej pani prezes życzę samych sukcesów. Uważam, że świetnie sobie poradzi. Jestem o to spokojny, dobrze funkcjonującą firmę przekazuję w dobre ręce – dodał.

Katarzyna Wierska-Kuberka od 20 lat zarządza przedsiębiorstwami, związana z przemysłem farmaceutycznym, energetycznym i mieniem komunalnym (sportowe spółki akcyjne i gospodarka komunalna), w tym dużymi firmami polskimi i zagranicznymi. Przez ponad 4 lata była wiceprezesem Elektrociepłowni Poznańskich, spółki z kapitałem francuskim, trzy lata prezesem spółki Tauron Obsługa klienta następnie dwóch spółek komunalnych w Zabrzu (Górnik Zabrze i Stadion w Zabrzu), a ostatnie trzy lata wiceprezesem MPGK sp.zo.o. w Jeleniej Górze. Ukończyła filologię romańską, MSM MBA na Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu, oraz psychologię na SWPS we Wrocławiu. Ukończyła kurs do rad nadzorczych i zarządów spółek z udziałem skarbu państwa oraz certyfikat Zarządzanie Projektami – MT&DC Certyfikat G. Washington University. Posiada duże doświadczenie w zarządzaniu spółkami oraz procesami organizacyjnymi w przedsiębiorstwach i szeroką widzę na temat finansów przedsiębiorstw, komunikacji i negocjacji. Biegle posługuje się językiem angielskim, francuskim i włoskim.

Wojciech Jastrzębski związany był z „Wodnikiem” od lutego 2007r. Najpierw zasiadał w jego radzie nadzorczej a od czerwca 2007r był prezesem. W tym czasie spółka wydała na inwestycje w infrastrukturę wodno-ściekową około 200 mln zł. 

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.