Nakaz opuszczenia wspólnie zajmowanego lokalu, zakaz opuszczania kraju oraz zbliżania i kontaktowania się z pokrzywdzoną, zakaz prowadzenia pojazdów i dozór Policji obowiązuje 31 – letniego mieszkańca Lubania podejrzanego o znęcanie się nad matką oraz prowadzenie pojazdu pomimo sądowego zakazu. W trakcie zatrzymania kryminalni przy podejrzanym ujawnili środki odurzające. Przestępstwa, którego się dopuścił zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.

Skuteczne działania kryminalnych z Lubania doprowadziły do zatrzymania 31- latka na jednej z ulic miasta. Był zaskoczony, gdy lubańscy policjanci skuli go w kajdanki. Mężczyzna został zatrzymany w związku z popełnieniem przestępstwa przeciwko rodzinie. Znęcał się nad matką, kierował wobec niej groźby pozbawienia życia oraz stosował przemoc. W wyniku przeszukania funkcjonariusze ujawnili przy nim narkotyki. Podczas prowadzonych czynności z podejrzanym mundurowi udowodnili i przedstawili mu dodatkowy zarzut kierowania pojazdem pomimo obowiązującego zakazu prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych orzeczonego przez sąd.

Na wniosek policji, Prokurator zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji. Ponadto podejrzany musi opuścić zajmowany lokal mieszkalny, gdyż nałożono na niego zakaz zbliżania i kontaktowania się z pokrzywdzoną.

1 Komentarz

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.