Wieczorne nawałnice, które wczoraj przeszły nad powiatem lwóweckim znowu wyrządziły szkody. Najbardziej ucierpiały Ubocze, Pławna, Strzyżowiec. W Pławnej, na drodze Pławna – Lubomierz, naporu wody nie wytrzymał most, jego fragment się zawalił. Droga jest nieprzejezdna.    

Pogoda nie daje wytchnąć mieszkańcom powiatu lwóweckiego. W ciągu tygodnia od 11 do 18 lipca powiat lwówecki nawiedziła seria burz, którym towarzyszyły nawalne opady. Gwałtowne zjawiska atmosferyczne przyniosły milionowe straty w zalanych gospodarstwach domowych, zniszczona została infrastruktura gminna i powiatowa. Ledwie samorządowcy policzyli straty (w powiecie lwóweckim oszacowano je na 14 mln zł), a kolejne nawałnice jeszcze je spotęgowały. Wezbrane rzeki podtopiły gospodarstwa. Woda zalewała też piwnice w Gryfowie i Lwówku.

Szczególnie dokuczliwa dla mieszkańców jest zamknięta droga z Lubomierza do Pławnej. Na razie nie ma informacji, kiedy uda się przywrócić ruch. Wszystko zależy od oceny stanu mostu, który we fragmencie się zawalił. Jeśli niezawalona część mostu jest w stanie gwarantującym bezpieczeństwo, to ruch w ograniczonym zakresie może zostać przywrócony dość szybko. Bardziej prawdopodobne jest jednak, że cała przeprawa będzie wymagać naprawy, a to może oznaczać brak przejazdu nawet przez kilka miesięcy.

Fot. FC lwoweknasygnale

1 Komentarz

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.