W sobotni wieczór na terenie Lwówka Śląskiego doszło do poważnie wyglądającego zdarzenia drogowego. 43-letni sprawca kolizji miał ponad 1,8 promila alkoholu w organizmie. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do lat 2.

W sobotę około godziny 20:30 w Lwówku Śląskim doszło do zdarzenia drogowego z udziałem dwóch samochodów osobowych. Jak wynika z ustaleń funkcjonariuszy kierujący oplem na łuku drogi stracił panowanie nad kierowanym pojazdem w wyniku czego zjechał na przeciwległy pas ruchu i uderzył w prawidłowo poruszający się pojazd marki VW.

Na szczęście nikt nie odniósł poważnych obrażeń ciała.

Obaj kierujący zostali przebadani na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Sprawca zdarzenia, 43-letni mieszkaniec powiatu bolesławieckiego, który kierował oplem miał ponad 1,8 promila w wydychanym powietrzu.

Mężczyzna stracił prawo jazdy i odpowie za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, za co grozi wysoka grzywna, kilkuletni zakaz prowadzenia pojazdów i kara pozbawienia wolności nawet do 2 lat.

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.