Unikatowy konkurs, zorganizowany przez Fundację Nowin Jeleniogórskich i redakcję NJ, był pomysłem na twórcze wypełnienie trudnego czasu społecznej kwarantanny, spowodowanej pandemią wywołaną przez koronawirusa, spędzanego w izolacji. Sposobem na zajęcie głowy kreatywnym myśleniem i zapisanie wyjątkowego momentu w dziejach ludzkości (oraz swojej w nim obecności) w plastycznych obrazach, z których skomponować można album rodzinny oraz stworzyć unikalny portret współczesnego świata w stanie zagrożenia.

Do konkursu stanęło 22 autorów, którzy zgłosili 60 prac, wśród których znalazły się zestawy wielozdjęciowe. Redakcyjne jury oceniło łącznie 100 fotografii i przyznało 4 nagrody główne, 5 nagród specjalnych oraz wyróżniło 16 prac. W gronie laureatów konkursu znalazło się 17 autorów: Katarzyna Chojnacka, Teresa Kępowicz, Bartłomiej Kortas, Joanna Grześkowiak, Grażyna Staronka, Krzysztof Staronka, Danuta Pająkiewicz, Bartosz Dumin, Aleksandra Iwko, Michał Wojas, Grzegorz Szamszur, Witold Dembowski, Katarzyna Górniewicz, Alicja Solik-Gwiaździńska, Patrycja Champlewska-Wójcik, Krzysztof Golec, Waldemar Kirmiel.

Informacje na temat rozstrzygnięcia konkursu, wraz z pracami laureatów głównych nagród, opublikowane zostały w Nowinach Jeleniogórskich z 7 lipca (Nr 27/2020).

Pokonkursowa wystawa, na której zaprezentowane zostaną wszystkie nagrodzone i wyróżnione prace, czynna będzie w Muzeum Karkonoskim do 27 września 2020 r. Później prezentowana będzie w galerii Ośrodka Kultury Sportu i Turystyki we Wleniu.

Nagrodzone i wyróżnione prace wkrótce obejrzeć będzie można także na naszym portalu internetowym www.nj24.pl

Więcej na temat konkursu w publikacjach, do których odnośniki znajdują się poniżej.

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.