Na ich koncertach niemal wszyscy „tracą głowę”, a jak głosi lokalna legenda całkiem niedawno pewien notabl zgubił nawet zęby 😉 Za tym całym zamieszaniem stoi złotoryjski kwintet Żółta Febra. Istniejący już od 12 lat band wypuszcza właśnie swoją pierwszą, a tak naprawdę… drugą płytę.
„Elegancki Autsajder”, bo taki nosi tytuł album! A od piątku 19 listopada promuje go klip do tytułowego numeru!
„Eleganckiego” znaleźć można między innymi na platformach YouTube i Spotify, Tidal, Apple Music, Itunes i innych popularnych platformach cyfrowych.
Można go posłuchać tutaj:Energetyczne dźwięki i nieszablonowe teksty przywołujące skojarzenia z Pidżamą Porno czy Happysad powinny rozbudzić apetyty muzycznych łakomczuchów na cały album. Jego przedsprzedaż już trwa na stronie internetowej zespołu www.zoltafebra.pl, a oficjalna premiera zaplanowana jest na 17 grudnia.
Żółta Febra pojawiła się na dolnośląskiej scenie muzycznej w 2009 roku. Zespół wielokrotnie zmieniał skład, ale jego DNA od samego początku tworzą wokalista i autor tekstów – Maciej Grzyb oraz perkusista Michał Hallada.

Aktualnie infekcja Żółtej Febry toczy jeszcze Macieja Chrabąszcza (gitara, chórki), Marcela Wylęgłego (gitara, chórki) oraz Dawida Łukaszczuka-Ramskiego (bas). W 2013 roku światło dzienne ujrzało pierwsze, półoficjalne wydawnictwo grupy pod tytułem „Wszyscy jesteśmy podejrzani”. Drugie dziecko – „Elegancki Autsajder” przychodzi na świat po wielu perypetiach i praktycznie dwóch latach pracy.

Ostatnia prosta zlokalizowana była w INsect Studio Record w Pielgrzymce. Co ciekawe tytułowy utwór wskoczył na płytę niemal w ostatniej chwili. Powstał pewnego sierpniowego popołudnia… na dachu studia nagraniowego. W takich oto nieszablonowych okolicznościach przyrody, przy piwie i gitarze energetyczne dźwięki Maćka Chrabąszcza spotkały się z egzystencjalnym tekstem Maćka Grzyba. Złudne oczekiwania, niedogonione marzenia, presja, odrzucenie
„(…) to właśnie ja Elegancki Autsajder (…)” jak niesie przebojowy refren.
Niezależnie od pracy w studio Żółta Febra regularnie gra koncerty, na których zresztą prezentuje się znakomicie. Bardzo często supportuje Farben Lehre, grała tez u boku Sexbomby, Analogs, Big Cyca, TSA, Lady Pank, Zenka Kupatasy czy na prestiżowym festiwalu Punky Reggae live.

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Marek Lis

694 792 203

Zgłoś za pomocą formularza.