Na ich koncertach niemal wszyscy „tracą głowę”, a jak głosi lokalna legenda całkiem niedawno pewien notabl zgubił nawet zęby 😉 Za tym całym zamieszaniem stoi złotoryjski kwintet Żółta Febra. Istniejący już od 12 lat band wypuszcza właśnie swoją pierwszą, a tak naprawdę… drugą płytę.
„Elegancki Autsajder”, bo taki nosi tytuł album! A od piątku 19 listopada promuje go klip do tytułowego numeru!
„Eleganckiego” znaleźć można między innymi na platformach YouTube i Spotify, Tidal, Apple Music, Itunes i innych popularnych platformach cyfrowych.
Można go posłuchać tutaj:Energetyczne dźwięki i nieszablonowe teksty przywołujące skojarzenia z Pidżamą Porno czy Happysad powinny rozbudzić apetyty muzycznych łakomczuchów na cały album. Jego przedsprzedaż już trwa na stronie internetowej zespołu www.zoltafebra.pl, a oficjalna premiera zaplanowana jest na 17 grudnia.
Żółta Febra pojawiła się na dolnośląskiej scenie muzycznej w 2009 roku. Zespół wielokrotnie zmieniał skład, ale jego DNA od samego początku tworzą wokalista i autor tekstów – Maciej Grzyb oraz perkusista Michał Hallada.

Aktualnie infekcja Żółtej Febry toczy jeszcze Macieja Chrabąszcza (gitara, chórki), Marcela Wylęgłego (gitara, chórki) oraz Dawida Łukaszczuka-Ramskiego (bas). W 2013 roku światło dzienne ujrzało pierwsze, półoficjalne wydawnictwo grupy pod tytułem „Wszyscy jesteśmy podejrzani”. Drugie dziecko – „Elegancki Autsajder” przychodzi na świat po wielu perypetiach i praktycznie dwóch latach pracy.

Ostatnia prosta zlokalizowana była w INsect Studio Record w Pielgrzymce. Co ciekawe tytułowy utwór wskoczył na płytę niemal w ostatniej chwili. Powstał pewnego sierpniowego popołudnia… na dachu studia nagraniowego. W takich oto nieszablonowych okolicznościach przyrody, przy piwie i gitarze energetyczne dźwięki Maćka Chrabąszcza spotkały się z egzystencjalnym tekstem Maćka Grzyba. Złudne oczekiwania, niedogonione marzenia, presja, odrzucenie
„(…) to właśnie ja Elegancki Autsajder (…)” jak niesie przebojowy refren.
Niezależnie od pracy w studio Żółta Febra regularnie gra koncerty, na których zresztą prezentuje się znakomicie. Bardzo często supportuje Farben Lehre, grała tez u boku Sexbomby, Analogs, Big Cyca, TSA, Lady Pank, Zenka Kupatasy czy na prestiżowym festiwalu Punky Reggae live.

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.