Jeszcze wielu z nas pamięta, jak zjeżdżając z wiaduktu na Aleja Jan Pawła II pojawiał się widok – najpierw zatłoczonego parkingu przed galerią, a potem tłumów ludzi zaopatrujących się hipermarkecie Tesco oraz w całej galerii.

Tesco już oficjalnie zrezygnowało z działalności w Polsce. Infrastruktura poszła pod młotek. Wiele obiektów ma już swojego nowego gospodarza. Kto przejmie powierzchnię po niegdyś najpopularniejszym markecie w Jeleniej Górze? Plotek jet wiele, trudno jednak dotrzeć do miarodajnych wiadomości.

Nie sposób sobie jednak wyobrazić, aby tak dobra lokalizacja w mieście nie znalazła nowego gospodarze. Choć pogłoska, że nikt nie jest zainteresowany miejscem po Tesco też się pojawiła.

Do niedawna na terenie dawnego hipermarketu można było jeszcze zobaczyć wyposażenie marketu. Teraz jest ono w ekspresowym tempie wywożone ciężarówkami. Pozostaje jeszcze jeden ważny aspekt. W pasażu nadal funkcjonuje wiele sklepów i punktów handlowych. Likwidacja hipermarketu wyraźnie wpłynęła na mniejszą ilość klientów. Wydaje się, że taka sytuacja nie może przeciągać się nieskończoność. I zapewne niedługo poznamy przyszłość tego miejsca.

9 komentarzy

  1. Jestem robotem Odpowiedź

    Fatalne podejście wladz miast na przestrzeni ostatnich 20 lat do marketów oraz tzw. galerii handlowych zniszczyło lokalny handel. Teraz internet niszczy galerie i większe markety. Za chwilę w JG nie będzie żadnego sensownego handlu.

  2. „Chodź pogłoska, że nikt nie jest zainteresowany miejscem po Tesco też się pojawiła.”. ChoDŹ??????? Nie matura lecz chęć (chędź?….) szczera zrobi z Ciebie reportera… DRAMAT.

  3. kolejny hipermarket taki los spotka auchan. Coraz mniej towarów i coraz więcej pustej przestrzeni . Dział z odzieżą całkowicie zlikwidowany już

  4. ciężko sobie wyobrazic co tam może byc, chyba ze castorama zrobi sobie magazyn zewnętrzny 🙂

  5. PO jak podwyżki. Odpowiedź

    Nareszcie doczekaliśmy dnia kiedy ZACHODNIE ODKURZACZE DO NASZYCH PIENIĘDZY wysysające za granicę NASZEGO PŃSTWA nasze pieniądze i niepłacące podatków wynoszą się z NASZEGO REGIONU , niechaj przepadną na wieki .

  6. PO jak podwyżki.…….. a może by jakiś tam GS zrobić z jakimś tam obajtkiem na czele i kasa zostanie na Nowogrodzkiej do podziału przy korycie dla przyszłych koalicjantów

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.