Przed nami długi weekend związany ze Wszystkimi Świętymi. Gdzie w tych dniach zrobimy zakupy?

Jak co roku policja ogłosi Akcję Znicz i na drogi wyśle więcej patroli. Jak co roku w największych miastach zostanie zmieniona organizacja ruchu przy cmentarzach. Jak co roku Polacy udadzą się na groby bliskich.

1 listopada, dzień wolny od pracy, wypada w tym roku we wtorek. Dlatego uzasadnione jest pytanie o to, jak w tych dniach będą czynne sklepy. Mowa o okresie od soboty 29 października do wtorku 1 listopada.

Jak na razie największe sieci handlowe w Polsce nie zapowiadają zmian w godzinach funkcjonowania swoich placówek i mają zamiar dostosować się do obowiązujących przepisów.

Oznacza to, że w sobotę 29 października będzie można zrobić zakupy normalnie – tak jak w każdą sobotę. A co z niedzielą? Czy 30 października sklepy będą otwarte?

Odpowiedź brzmi: nie, bo jest to niedziela niehandlowa. Najbliższa niedziela, kiedy sklepy będą otwarte, przypada 11 grudnia, kolejna tuż przed Bożym Narodzeniem – 18 grudnia.

A co z poniedziałkiem 31 października? Tego dnia sklepy będą pracować normalnie. Sieci nie przewidują skrócenia czasu ich praca.

Sklepy 1 listopada

Auchan – 1 listopada 2022 sklepy sieci będą zamknięte. W pozostałe dni długiego weekendu będą otwarte bez zmian.

Biedronka – 1 listopada placówki sieci będą zamknięte. Ponownie zostaną otwarte w środę 2 listopada.

Carrefour – w poniedziałek 31 października wszystkie sklepy będą czynne w standardowych godzinach, 1 listopada, czyli we Wszystkich Świętych, sklepy będą zamknięte. 2 listopada sklepy Carrefour będą funkcjonowały w standardowych godzinach.

Dino – w poniedziałek 31 października sklepy będą czynne w godzinach 6-22:30, z kolei wtorek 1 listopada jest dniem ustawowo wolnym od pracy, zatem sklepy będą nieczynne.

Kaufland – 1 listopada markety Kaufland będą nieczynne.

Intermarché – supermarkety sieci Intermarché prowadzą niezależni przedsiębiorcy i to oni sami zdecydują o godzinach otwarcia sklepów.

Lidl – sklepy będą nieczynne we wtorek 1 listopada. W pozostałe dni będą funkcjonowały w standardowych godzinach otwarcia.

Spar – 1 listopada sklepy sieci będą zamknięte, 2 listopada (środa) sklepy Spar będą otwarte jak w każdym innym dniu tygodnia.

Stokrotka – w dni poprzedzające Wszystkich Świętych sklepy będą działały w standardowych godzinach. Natomiast 1 listopada będą zamknięte

Żabka – 1 listopada obowiązują zasady działalności jak w niedziele objęte ograniczeniami handlu. Franczyzobiorcy sklepów Żabka mogą więc skorzystać z dopuszczonej przez Ustawę o ograniczeniu handlu w niedziele i święta oraz w niektóre inne dni możliwości prowadzenia w tych dniach sprzedaży osobiście. Decyzję o otwarciu sklepu podejmą sami franczyzobiorcy. 

O otwarciu sklepów osiedlowych 1 listopada decydują ich właściciele. 

News4Media/fot. iStock

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.