45. Bieg Piastów – Festiwal Narciarstwa Biegowego w Szklarskiej Porębie – Jakuszycach rzostanie rozegrany jako bieg indywidualny w dowolnym miejscu na świecie, ale z możliwością pokonania oryginalnej, oznakowanej trasy w Jakuszycach z oficjalnym pomiarem czasu.

Zapisy nadal  trwają

Na listach startowych jest ponad 4300 osób i ciągle ich przybywa, bo zapisy są otwarte. Z uwagi na bezpieczństwo i wymogi prawne nie będzie rywalizacji ani nagród, expo, cateringu, szatni, depozytu, strefy rozrywki, stoisk partnerskich, transportu zbiorowego ani biegów dzieci.

Będzie natomiast wspaniała trasa w Jakuszycach, piękny medal, pamiątkowy gadżet, ale i możliwość ukończenia biegu zaliczanego do światowej ligi narciarskich biegów długich Wordloppet, która dopuszcza biegi w takiej formule, pod warunkiem, że to organizator mierzy czas uczestnika.

Limit czasu większy

Taką możliwość dają organizatorzy Biegu Piastów. Powodem zmian są obostrzenia antycovidowe, zakazujące organizacji zawodów sportowych dla amatorów.

Ministerstwo Sportu pozwala jednak na biegi wirtualne, czyli indywidualne, w dowolnych miejscach. Oczywiście z racji różnych tras nie ma mowy o rywalizacji. Dzięki tym zmianom zwiększy się limit czasu na pokonanie trasy Biegu Piastów, co daje szansę na udział i ukończenie biegu dosłownie każdemu, kto potrafi poruszać się na nartach.

Jakuszyckie trasy czekają

Najkrótszy dystans to tylko 6 km. Każdy da radę! By zachęcić biegaczy do startu w Jakuszycach, dla osób, które odbiorą pakiet startowy w Biurze Wydawania Numerów w Szklarskiej Porębie i zmierzą się z jakuszyckimi trasami, przygotowane są dodatkowe atrakcje. W wyznaczonych dniach na trasach dyżurować będą fotografowie i filmowcy, którzy uwiecznią osoby z numerami startowymi.

Bieg od 20 lutego do 7 marca

Aby spełnić wymogi prawne i zapewnić maksymalne bezpieczeństwo wszystkim uczestnikom, czas trwania 45 Biegu Piastów wydłużony został do 16 dni (od 20 lutego do 7 marca), a limity uczestnictwa ograniczone. 

Wyznaczonych zostało dziewięć dni, w których będzie można pobiec na trasie w Jakuszycach z oficjalnym pomiarem czasu. Dzień i moment startu zawodnik wybierze sam. W innych dniach czas biegu trzeba sobie zmierzyć samemu.

Pokonanie trasy Biegu Piastów w Jakuszycach na wyznaczonej trasie z oficjalnym pomiarem czasu będzie zaliczane do klasyfikacji Worldloppet i Wielkiego Jakuszyckiego Szlema (trofeum za pokonanie zimowego, Letniego i Rowerowego Biegu Piastów na najdłuższych dystansach).

Zarejestruj się w aplikacji

Dodatkowy warunek dla każdego, kto chce znaleźć się na liście uczestników, którzy ukończyli 45 Bieg Piastów: rejestracja biegu w aplikacji Biegu Piastów lub na stronie firmy pomiarowej datasport.pl. Da to gwarancję, że nikt nie skrócił trasy.

Lista startowa jest otwarta! Jest na niej już ponad 4350 osób z 20 krajów, ale miejsc wolnych ciągle sporo.

Szczegółowe informacje i zapisy na www.bieg-piastow.pl.

Upominiki dla zawodników

By zachęcić do udziału w Biegu Piastów w Jakuszycach, każdy, kto odbierze pakiet startowy w Szklarskiej Porębie, otrzyma 15-procentowy rabat na zakupy w sklepie Biegu Piastów. Co setna osoba zaś dostanie dodatkowe upominki od Biegu Piastów oraz jego sponsorów i partnerów. Oni bowiem po raz kolejny nie zawiedli.

Sponsorem Generalnym 45 Biegu Piastów jest PKO Bank Polski, Sponsorem Głównym KGHM Polska Miedź SA, a Sponsorem Technicznym Quest. Partnerami Technicznymi są Holmenkol i Brubeck, a Partnerami: PKP Intercity, Tarczyński, Szklarska Poręba, Jelenia Góra, Dolny Śląsk, XC – Sport i Decathlon. Patronem medialnym 45 Biegu Piastów jest Program I Polskiego Radia. 45 Bieg Piastów odbędzie się pod honorowym patronatem Ministerstwa Sportu i Turystyki, Polskiego Komitetu Olimpijskiego, Komendanta Głównego Straży Granicznej i Wojewody Dolnośląskiego.

Areną 45 Biegu Piastów są piękne trasy narciarskie utrzymywane dzięki wsparciu i uprzejmości Nadleśnictwa Szklarska Poręba i Lasów Państwowych.

Zachowaj dystans Biegu Piastów

W programie 45. Biegu Piastów są następujące biegi:

50 km Wordloppet

30 km Wordloppet

25 km Wordloppet

15 km Memoriał Stanisława Michonia

12 km Rodzinna Dwunastka

12 km Nocna Dwunastka

6 km

Harmonogram 45 Biegu Piastów z pomiarem czasu w Jakuszycach: 20-21.02.2021 8:00 17:00 26-28.02.2021 8:00 17:00 1.03.2021 8:00 20:00 5-7.03.2021 8:00 17:00 *Pomiar będzie zlokalizowany w pobliżu startu i mety obok Polany Jakuszyckiej.

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.