Rządowy program „Rodzina 500 plus” to wsparcie dla wielu gospodarstw domowych. Dla niektórych z nich to również zastrzyk pieniędzy, który pomoże w przygotowaniu nadchodzących świąt Bożego Narodzenia. Kiedy beneficjenci świadczenia mogą spodziewać się wypłaty grudniowych środków?

500 zł dla wszystkich dzieci

Od 2016 roku polskie rodziny otrzymują wsparcie finansowe w wychowywaniu dzieci. Początkowo świadczenie w wysokości 500 zł przysługiwało na drugie i kolejne dziecko. Od 2019 roku zasady zmieniły się, i kwota ta wypłacana jest od pierwszego dziecka. Nie ma przy tym kryteriów dochodowych, dlatego program obejmuje wszystkie osoby do ukończenia 18 roku życia, których rodzice złożyli stosowny wniosek.

Wypłata przed świętami?

Choć zadaniem programu jest poprawa jakości życia rodzin z dziećmi, wiele gospodarstw boryka się z problemami finansowymi, a świadczenie jest dla nich jedyną szansą na zapewnienie podstawowych potrzeb. Pewnym jest, że dzięki wypłacie „500 plus” łatwiej będzie zastawić również świąteczny stół i przygotować dla pociech prezenty. Część rodziców zadaje sobie pytanie, czy wypłata pieniędzy nastąpi przed świętami. W każdym mieście obowiązują indywidualne ustalenia, jednak większość gmin decyduje się wcześniejsze wykonanie przelewów.

W Jeleniej Górze do 23 grudnia

W jeleniogórskim Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej przy wypłacie świadczenia 500+ obowiązuje system alfabetyczny. Jak nas poinformowano, wszystkie osoby uprawione do otrzymania świadczenia, powinny dostać przelew przed 23 grudnia. Tak więc jeszcze przed świętami mogą liczyć na zastrzyk gotówki.

News4Media/ fot. Gov.pl

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.