W publicznych szkołach ponadpodstawowych, prowadzonych przez jeleniogórski samorząd przygotowano i zaproponowano absolwentom podstawówek  1623 miejsca w 58 oddziałach klas pierwszych. Ostatecznie będzie 55 oddziałów klas pierwszych jeleniogórskich szkół średnich, do których zakwalifikowano 1541 uczniów.

Po sporządzeniu list kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych, pozostało łącznie 71 wolnych miejsc, w tym: 16 miejsc – technikum w Zespole Szkół Licealnych i Zawodowych nr 2 oraz 55 miejsc – branżowa szkoła I stopnia w Zespole Szkół Licealnych i Zawodowych nr 2 i w Zespole Szkół Technicznych „Mechanik”.

Lista kandydatów przyjętych i nieprzyjętych została podana do publicznej wiadomości w dniu 1 sierpnia. W tym też dniu dyrektor szkoły poinformował Dolnośląskiego Kuratora Oświaty o ostatecznej liczbie wolnych miejsc w szkole i rozpoczęła się rekrutacja uzupełniająca, która potrwa do 23 sierpnia 2022 r. Rekrutacja uzupełniająca w ponadpodstawowych szkołach publicznych prowadzonych przez jeleniogórski samorząd odbywać się będzie już poza systemem elektronicznym.

W liceach ogólnokształcących wstępnie planowano otwarcie 19 oddziałów, jednak z uwagi na liczną rzeszę chętnych do liceów, zdecydowano o otwarciu 20 oddziałów. O jeden oddział więcej niż zaplanowano  zostanie uruchomiony w I LO im. Stefana Żeromskiego.

W technikach wstępnie zaplanowano 30 oddziałów klas pierwszych. Po przeanalizowaniu liczby kandydatów zdecydowano o otwarciu 27 oddziałów o zróżnicowanej palecie kierunków. Z uwagi na brak lub minimalną liczbę chętnych (pojedynczy uczniowie) nie zostaną uruchomione klasy:  technik papiernictwa, technik transportu kolejowego oraz technik geodeta w Zespole Szkół Przyrodniczych Usługowych i Bursy Szkolnej.

Nie będzie otwarty również kierunek o nazwie „pracownik obsługi turystycznej” w szkole branżowej Zespołu Szkół Ekonomiczno Turystycznych (było tylko 5 chętnych do podjęcia nauki). Tym samym z planowanych ośmiu oddziałów w jeleniogórskich szkołach branżowych uruchomionych zostanie siedem.

FOT. UM Jelenia Góra

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.