Z zemsty podpalił auto

32-letni mężczyzna został zatrzymany przez policjantów z Karpacza za umyślne podpalenie auta. Właścicielka pojazdu poniesione z tego tytułu straty oszacowała na 31 tysięcy złotych. Mężczyzna przyznał się, do tego przestępstwa. Oświadczył, że motywem jego działania była zemsta za wcześniej złożone przez pokrzywdzoną obciążające go zeznania.

Policjanci z komisariatu Policji w Karpaczu zatrzymali 32-letniego mężczyznę bez stałego miejsca zamieszkania podejrzanego o uszkodzenie mienia.

25 lutego br. funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Karpaczu otrzymali zgłoszenie dotyczące podpalenia pojazdu marki Fiat zaparkowanego na prywatnej posesji w tej miejscowości. Poniesione straty właścicielka oszacowała na 31 tysięcy złotych.

Mundurowi prowadząc czynności w tej sprawie, na podstawie zebranych informacji oraz po analizie nagrań z kamer monitoringu wytypowali, a następnie zatrzymali 32-letniego mężczyznę podejrzewanego o popełnienie tego przestępstwa. Zatrzymany w nocy z 24 na 25 lutego br. podszedł do stojącego pojazdu, a następnie oblał go łatwopalną substancją i podpalił.

Jak się później okazało, motywem jego działania była zemsta za wcześniej złożone przez pokrzywdzoną obciążającego go zeznania.

Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Usłyszał zarzut uszkodzenia mienia. Teraz za czyn, o który jest podejrzany odpowie przed sądem, a grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Fot. i info. KMP Jelenia Góra (Edyta Bagrowska)

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.