Już w sobotę 19 lutego dowiemy się, który z polskich wokalistów będzie nas reprezentował w maju na największym europejskim konkursie piosenki. Tymczasem jedna z pretendentek do tytułu najlepszej właśnie zrezygnowała z udziału w imprezie. Jaki był powód?

W sobotę 19 lutego odbędą się w Polsce krajowe eliminacje, które pozwolą wyłonić zespół, wokalistkę lub wokalistę, który w maju pojawi się na scenie w Turynie, żeby walczyć o tytuł najlepszego z europejskimi artystami. Koncert „Tu bije serce Europy” będzie transmitowany o godzinie 20 w TVP.

Oto lista wokalistek i wokalistów, którzy powalczą o bilet wstępu na 66. Konkurs Piosenki Eurowizji:

– Karolina Stanisławczyk „Move”,

– Emila Dębska „All I Need”,

– Krystian Ochman „River”,

– Lidia Kopania „Why Does It Hurt”,

– Kuba Szmajkowski „Love Sick”,

– Karolina Lizer „Czysta woda”,

– Siostry Szlachta „Drogowskazy”,

– Ania Byrcyn „Dokąd?”.

Skandal?

Kiedy Polacy przymierzają się do pierwszego starcia przed najważniejszym wokalnym konkursem w Europie, na koncie instagramowym Aliny Pash, kandydatki Ukrainy w konkursie Eurowizja 2022, pojawił się wpis, który wywrócił jego porządek do góry nogami. Artystka oznajmiła swoim fanom, że wycofuje się z reprezentowania swojego kraju we Włoszech. Dlaczego?

Okazuje się, że organizatorzy przedsięwzięcia wymagają, aby jego uczestnicy oświadczyli, że od marca 2014 roku nie przebywali na terenach rosyjskich i zajętych przez ten kraj terenach ukraińskich. Okazało się, że Pash była na Krymie, a wcześniej odwiedziła Rosję. Zarzucono jej również fałszowanie dokumentów. Po tej informacji usłyszała od rzecznika konkursu, że jest „oszustką” oraz że została zdyskwalifikowana z udziału w Eurowizji.

Alina Pash odniosła się do tego na swoim Instagramie:

„Jestem obywatelką Ukrainy, przestrzegam prawa Ukrainy, staram się przybliżyć światu tradycje i wartości Ukrainy. To, czym okazała się ta historia, wcale nie jest tym, co opowiedziałam w mojej piosence. Jestem artystką, nie politykiem. Nie mam armii PR-owców, menedżerów, prawników, którzy mogliby oprzeć się całemu atakowi i naciskom, włamaniom do moich sieci społecznościowych, zagrożeniu. A także absolutnie niedopuszczalnym sformułowaniom, na które ludzie pozwalają sobie bez zrozumienia sytuacji, zapominając o godności każdego obywatela Ukrainy. Nie chcę tej wirtualnej wojny i nienawiści. Obecnie główna wojna to wojna zewnętrzna, która dotarła do mojego kraju w 2014 roku. Nie chcę już być w tej brudnej historii. Z ciężkim sercem wycofuję swoją kandydaturę na reprezentanta Ukrainy w Konkursie Piosenki Eurowizji. Niestety. Bardzo przepraszam” – napisała, dziękując jednocześnie osobom, które słuchają jej piosenki i ważnego przesłania, nie plotek na jej temat.

https://www.instagram.com/p/CaChTIhsMcb/?utm_source=ig_web_copy_link

https://www.facebook.com/misjaeurowizja.official/photos/a.1637998326281785/4925288467552738/

News4Media/fot. iStock / screen Instagam Alina Pash

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.