– Z ośmiu planowanych biegów zostały nam tylko cztery. Jest ogromna determinacja, aby je wreszcie „zrobić”, oczywiście biorąc pod uwagę obiektywne możliwości i sanitarne ograniczenia. Pierwszy raz w historii cyklu nie będzie klasyfikacji generalnej na koniec sezonu – mówi jeden z organizatorów Bolesław Kozłowicz.

W programie są alpejski bieg Kowary – Przełęcz Okraj (15.08), potem w Zieleńcu I półmaraton Duszniki Zdrój oraz Zieleniecka 10 (30.08), V półmaraton Polanica Zdrój wraz z Dziesiątką Staropolanki (20.09) i tradycyjne na koniec bieg alpejski 4F Świeradów Run (4.10) wiodący na Stóg Izerski. Opłaty startowe oraz pakiety opłaconych startów biegacze mogą wykorzystać w tym sezonie, przenieść na kolejny rok lub dokonać cesji na inne osoby. Tym zawodnikom, którzy chcą zwrotu opłat startowych za odwołane biegi, organizatorzy RWSB zwrócą wpisowe.

W sobotę, 15 sierpnia, zaplanowano bieg długości 9,5 kilometrów pod górę przy prawie 650 metrowym przewyższeniu, z metą na Przełęcz Okraj (na wysokości 1046 metrów n.p.m.) i z limitem startujących wynoszącym 300 osób.  W tym samym dniu w Kowarach odbędzie się wyścig kolarski – jazda indywidualna na czas, zaś w niedzielę, 16 sierpnia, Bike Maraton MTB.   

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.