Jeleniogórscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzież rozbójniczą i rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Zatrzymany w jednej z jeleniogórskich drogerii ukradł perfumy, a następnie nie chciał ich oddać. W celu utrzymania łupu użył gazu pieprzowego wobec pracownika ochrony, a następnie uciekł. Kilka miesięcy wcześniej na ulicy zastraszył nożem kobietę i mężczyznę, a następnie ukradł im dwa rowery. Teraz za popełnione przestępstwa odpowie on przed sądem, a grozić mu może nawet do 15 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego i dzielnicowi z Komisariatu I Policji w Jeleniej Górze ustalili, a następnie zatrzymali 38-letniego mieszkańca powiatu karkonoskiego podejrzanego o kradzież rozbójniczą oraz rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia.

Jak ustalili funkcjonariusze, 9 sierpnia br. mężczyzna w jednej z jeleniogórskich drogerii ukradł perfumy o wartości około 100 złotych, a następnie nie chciał ich oddać. Wobec pracownika ochrony, który zauważył kradzież użył gazu pieprzowego, po czym uciekł.

Policjanci ustalili również, że w maju br.38-latek w Jeleniej Górze na ul. Jana Pawła II zastraszył nożem kobietę i mężczyznę, a następnie ukradł im dwa rowery.

Policjanci, którzy wykonywali czynności w tych sprawach ustalili mężczyznę na podstawie analizy nagrań z kamer monitoringu, a także na podstawie zebranych informacji. Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy i prowadzą czynności, których celem jest odzyskanie skradzionego mienia.

Mieszkaniec powiatu karkonoskiego został zatrzymany w policyjnym areszcie. Teraz za popełnione przestępstwa odpowie przed sądem, a grozić mu może nawet do 15 lat pozbawienia wolności.

Fot. News4Media

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.