Przy Drodze Kwarcowej w Górach izerskich pojawiła się wyposażona w niezbędne akcesoria apteczka.

O inicjatywie Orlenu informuje Karkonoski Park Narodowy.

– Pierwsza Apteczka Na Szlaku stanęła w Sudetach, na Głównym Szlaku Sudeckim. Została zamontowana w Górach Izerskich przy Drodze Kwarcowej w okolicy drewnianych wiat.

My się również włączamy do tego przedsięwzięcia.

„Apteczka na szlaku” jest jedną z 20, jakie w ramach tego projektu finansowanego przez Fundacja ORLEN „Stowarzyszenia Apteczka Na Szlaku” zostanie zamontowanych w Sudetach. Dolnośląskie Centrum Sportu Jakuszyce zobowiązało się, że będzie uzupełniać braki w apteczce. Jeśli ktoś skorzysta z zapasów apteczki, dobrze by to zgłosił. Są tam plastry, chusty, ogrzewacze, folie rcb, woda utleniona, maska do sztucznego oddychania i wiele innych potrzebnych artefaktów.

Gospodarzami wydarzenia były dwa nadleśnictwa prowadzące Leśny Kompleks Promocyjny czyli Nadleśnictwo Szklarska Poręba, Lasy Państwowe i Nadleśnictwo Świeradów oraz Karkonoska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. której pracownik, Mariusz Synówka, działacz Towarzystwa Karkonoskiego, zainicjował przedsięwzięcie.

A wszystko zaczęło się, kiedy Daniel Wojnar z Sosnowca zranił się w czasie wędrówki i poprosił w schronisku o plaster, za który kazano mu zapłacić….

Fot.i info. KPN

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.