Bokser z Lubania jedzie na Mistrzostwa Europy

M. Urban z trenerem klubowym (fot. FC Bojan Boks Lubań)

W reprezentacji Polski na Mistrzostwa Europy Juniorów znajdzie się Mateusz Urban, wychowanek klubu Bojan Boks Lubań. 18-letni pięściarz odnosi ostatnio mnóstwo sukcesów.

W MEJ, w czarnogórskiej Budvie, Mateusz Urban wystąpi w wadze do 69 kg. To jego debiut w zawodach tej rangi. Oprócz Mateusza na mistrzostwa jedzie po czterech zawodników z rocznika 2002 i 2003.
- Wystąpimy w Czarnogórze w bardzo dobrym składzie i dla nas to kluczowy sprawdzian tegoroczny oraz test przed Mistrzostwami Świata w Kielcach – zapowiada Krzysztof Miałki, główny trener reprezentacji pięściarzy.
Pięściarz z Lubania będzie ważnym elementem tej kadry; przemawiają za nim ostatnio odnoszone sukcesy. Pod koniec września zdobył srebro Mistrzostw Polski juniorów, finałowy pojedynek przegrywając 2:3. Jest też ubiegłorocznym Mistrzem Dolnego Śląska (60 kg). W ubiegłorocznym rankingu kadetów PZB (też w wadze 60 kg) był drugi. Jednak dopiero udane występy w imprezie rangi MEJ będą bramą do wielkiej, bokserskiej kariery.
Losowanie mistrzostw odbędzie się 13 listopada. Wszyscy uczestnicy zawodów muszą mieć negatywne wyniki testu na koronawirusa. Walki eliminacyjne toczyć się będą od 14 do 17 listopada, ćwierćfinały 18 listopada, a półfinały 20 i 21 listopada. Pojedynki finałowe zaplanowano na 22 listopada.
 

Komentarze (4)

strasznie mizerny ten bokser!!!

Bokser to pies. Ktoś kto boksuje nazywany jest pięściarzem.

ale to on jedzie na mistrzostwa europy, a nie pisze komentarze na nj24 XD
co za przegryw...

Tytuł brzmi Bokser z Lubania a nie pięsciarz !!!!! życzę sukcesu gdyż obecnie boks amatorski to nędza i żenada takie są fakty.

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.