Głośno w Polsce o referendum w Karpaczu

Fot. Marcin Kaźmieruk

Akcja mieszkańców Karpacza stała się głośna w całej Polsce. Także  inne gminy rozważają przeprowadzenie referendum i zapytanie mieszkańców o to, czy  sprzeciwić się  sprzecznym z prawem rozporządzeniom wydawanych przez rząd. W Karpaczu zebrano już wymaganych 500 podpisów, ale akcja trwa nadal. Jutro (10 stycznia) planowane jest spotkanie przedsiębiorców oraz podliczenie wszystkich głosów.

- Im więcej ich będzie, tym nasz głos będzie bardziej donośny. Pokażemy, jak jesteśmy zdeterminowani i że zakazy rujnują dosłownie wszystkich - mówi Wojciech Rynglewski, pełnomocnik referendum.

Referendum jest reakcją na wprowadzone przez rząd zakazy związane z epidemią. Rujnują one mieszkańców górskich gmin, żyjących z turystyki.

Do Karpacza, do inicjatorów akcji, dzwonili mieszkańcy Suwałk, którzy przymierzają się do podobnej inicjatywy. Do naszej redakcji, po artykule "W Karpaczu chcą wypowiedzieć posłuszeństwo" odezwali się mieszkańcy Podhala, którzy także zainteresowali się referendum i nie wykluczają przeprowadzenia podobnego u siebie.

W Karpaczu 6 stycznia podczas Pikniku Wolności lokalni przedsiębiorcy podkreślali, że są u kresu sił. Zamknięte są hotele, pensjonaty, stoki narciarskie. Zimowe miesiące są dla nich stracone, nie odbiją się nawet, jeśli po 17 stycznia rząd poluzuje obostrzenia. Ale ciągle nie wiadomo, czy tak się stanie.

Referendum jest więc formą protestu przeciwko m.in. sposobowi, w jaki rząd wdraża ograniczenia pandemiczne.  Mieszkańcy Karpacza domagają się od rządu poluzowania restrykcji i jasnej informacji, czy po 17 stycznia będą mogli otworzyć swoje obiekty. Podpisy zaczęli zbierać na początku stycznia. Na zebranie 500 podpisów o przeprowadzenie referendum mają 60 dni. - Wymaganą liczbę już mamy, ale akcję kontynuujemy, by było nas jak najwięcej i by nas głos był bardziej dosadny - mówi Wojciech Rynglewski.

karpacz (1a).jpg
karpacz (2a).jpg
karpacz (3a).jpg
karpacz (4a).jpg
karpacz (5a).jpg
karpacz (6a).jpg
karpacz (7a).jpg
karpacz (8a).jpg
karpacz (9a).jpg
karpacz (10a).jpg
karpacz (11a).jpg
karpacz (12a).jpg
karpacz (13a).jpg
karpacz (14a).jpg
karpacz (15a).jpg
karpacz (16a).jpg
karpacz (17a).jpg
karpacz (18a).jpg

Komentarze (38)

Gestorzy turystyki nie potrzebują kolejnych tarcz które zresztą sami po części finansują. Oni musza i chcą pracować!!! Doprowadzając gospodarkę do ruiny rządzący pozbawiają budżet Państwa pieniędzy, które potrzebne są m/in. na służbę zdrowia więc zaraz naszym problemem nie będzie korona wirus, a każde schorzenie! Przewlekle choroby nas wykończą (poniekąd zrobi to rząd). Taka smutna prawda

Sam się xxx

Nakręcają się i nj maja w tym udział. Zwykle bicie piany.Wybor jest między choroba i mozliwą śmiercią bliskich a releksem i "trzepaniem"kasy przez nielicznych

I o co się rozchodzi? Wasze hotele przejmie Polski Holding Hotelowy za 25% wartości jak bank Czarneckiego. Linię kredytową Mateuszek otworzy więc kasy nie zabraknie. A potem zrobią FWP, jak za starych, dobrych czasów.

Idea Bank czarneckiego juz dawno nie spełniał wymogów KNF i NBP.Od lat nie byl rentowny w ostatnim sprawozdaniu strata ponad 1mld.Wciskali nieświadomym klientom ryzykowne obligacje to było ok?

Hotele i pensjonaty też już są nierentowne. Zabieramy, towarzyszu pisowcu?

Mogą sobie być nierentowne dopóki nie wyłudzają pieniędzy od ludzi, niedorozwoju...

Przecież elitom trzeba zabrać, prawda? Przedsiębiorcom, artystom, lekarzom, sędziom. I dać pijusom i tym, których od czytania książek oczy boleli i dziś nie ma pracy dla ludzi o ich kwalifikacjach. To wasz elektorat przecież, towarzyszu...

Czas na bunt w całym kraju a potem fala buntu i tłumienia wyzyskiwaczy z rządów powinna przetoczyć się po całej Europie! ***** *** To jest dramat. Ps. Wczoraj rząd potwierdził że nie zluzuje obostrzeń także... ***** ***

Czas na leczenie. Zapraszam....

Czym się różni lekarz psychiatra od pacjenta ? Lekarz wychodzi ze szpitala o 15.

Coś ci się pomnięszało. TVP nie zakładały WSI a TVN z Walterem owszem. Cel, sposób, forma są opisane w dokumentach WSI...

To ty w szpitalu jeszcze nie byłeś. Bo ludzi do 15 boli a potem plażing.

Jeden z dużych hoteli przeznaczcie sobie na szpital jednoimienny.Myślę że ,,gości" wkrótce wam w nim nie zabraknie,pracy będzie dużo.Nie zapomnijcie się też opodatkować na jego utrzymanie,żeby nie obciążać reszty kraju.No i do roboty!

Czy przypadkiem "przemysł turystyczny" w Karpaczu nie rozrósł się za bardzo, ze szkodą dla środowiska?

W punkt

Swiat naukowo-medyczny, sanitarny i na przykladach poprzednich pandemii moze ocenic i wydac zarzadzenia w kierunku wstrzymania rozprzeczeniana sie danej choroby. To nie tylko w kraju, europie ale na calym swiecie istnieje ten sam problem. Zeby tylko, ci wszyscy protestujacy nie zadali potem pomocy lekarskiej na koszt calego spoleczenstwa.

XD
No nie wiem jak w pańskiej rzeczywistości, ale u nas aby skorzystać ze służby zdrowia trzeba zapłacic za wizytę 150-200 zł, albo oczywiście można zaczerpnąć pomocy telefonicznej XD
2. Jak pokazuje model szwedzki, sposób walki polski jak i innych krajów europejskich wogole się nie sprawdza
3. Przypominam, że głównymi,,sponsorami"
całego tego cyrku na kulkach są właśnie przedsieborcy, którym aktualnie zabrania się pracować.

Skoro nie możecie zaakceptować obecnie obowiązujących przepisów to W ramach ich legalizacji wprowadzą wam stan wyjątkowy to dopiero będziecie płakać.

A tutaj widzimy idealny przykład dzbana
Aby cie oświecić
To nie przedsiębiorcy mieliby przesrane , a nasz kochany rząd który już teraz jest zadłużony. To w interesie państwa jest NIE wprowadzanie stanu wyjątkowego, bo wraz z tym państwo będzie zobligowane do wypłaty przedsiębiorcom odszkodowań.
Pozdrawiam wszystkich Januszu co robią 40 godzin tygodniowo i płaczą, bo inni zarabiają więcej:)

Możliwe że chcą by było tak jak w Niemczech,całkowite zamknięcie do końca stycznia i ferie na 2 tury po tygodniu .Kredytów nabrali i teraz strach ze bank zabierze to co i tak nie jest ich.

Sam pomysł świadczy o wrogości tych ludzi do własnego państwa. Nie do rządu PIS tylko do Polski. Druga sprawa to bezmyślność tych ludzi i brak logiki. Co oni sobie wyobrażają, że stworzą pozapaństwowe, niezależne Wolne Miasto Karpacz???

Karpaczowi zawsze było bliżej do Berlina niż do Warszawy.

Do Pragi, najbliżej 185km Berlin tak z 340 km a Warsaw -po co to komu??

Ten miłujący "własne" Prawo i "własną" Sprawiedliwość rząd, postanowił wydrenować kieszenie podatników - nie tylko zwykłymi mandatami - ale mandatami, których już nie będzie można nie przyjąć! To znaczy, że mandat MUSIMY przyjąć i w 7 dni opłacić, a ewentualne odwołanie od niego musimy skierować do sadu w tym samym terminie! Nie opłacenie w terminie - komornik, sprawa do sądu - świadkowie, wysoka opłata, a w przypadku przegranej znacznie większa kara! Ten "cymes" prawny skierowała do laski, grupa posłów PiS, naturalnie bez jakiejkolwiek konsultacji - tu zbędnych! Zatem autorzy referendum w Karpaczu, przewiduję niezłą "rzeź" finansową...dla Waszego, naturalnie dobra!

Śmiać mi się chce, banda bogaczy od celebrytów, piosenkarzy, aktorów, braci g, dziennikarzy, kucharzy, hotelarzy co się na łykali od lat pieniędzy.. nagle korytko się urwało....najgłośniej mordy drzecie.. a szary człowiek w tym wszystkim próbuje sobie radzić - jak zawsze .jeden z drugim zamknąć pysk i żreć swoje mrożonki

Zapłacili za artykul i redakcja zrobila artykuł ,zresztą redakcji i tak po drodze z każdym kto neguje wybrany demokracyjne rzad .

Tak, ponieważ to są postkomusze menty

[quote=Real life]Śmiać mi się chce, banda bogaczy od celebrytów, piosenkarzy, aktorów, braci g, dziennikarzy, kucharzy, hotelarzy co się na łykali od lat pieniędzy.. nagle korytko się urwało....najgłośniej mordy drzecie.. a szary człowiek w tym wszystkim próbuje sobie radzić - jak zawsze .jeden z drugim zamknąć pysk i żreć swoje mrożonki[/quote]
TY złamany ....., to my dajemy takim darmozjadom jak ty pracę. Jeteś zwykłym nieudacznikiem, który zaczął morde drzeć dopiero za pisiorów, czyli neobolszewików, jesteście zwykłymi KOMU****I i mam nadzieję, że wam mrożonek nie wystarczy jak już wróci prawo w tym kraju

Tak właściwie to o co chodzi ? Od trzech tygodni mam covida i 39 stopni gorączki więc nie bardzo kojarzę.

Wspomóż branżę turystyczną z nami, nasza firma mocno związana z branżą hotelarską, postanowiła wspierać przedsiębiorców hotelowych, widmo fali upadłości i bankructwa jest bardzo realne, a pomoc rządowa niestety nie dociera, w związku z powyższym prosimy o wsparcie naszej zrzutki na pomoc tym mniejszym obiektom hotelowym w Karpaczu.
http

Komuniści i lewacy dla własnych korzyści będą zabijać niewinnych ludzi, przecież oni robili to wiele razy. Tę tradycję te złodzieje wyssali z mlekiem matki, to taka sepsa, zaraza, i zgryzota obecnego świata.

Nacjonalisci, narodowcy i faszyści raczej

Nacjonalizacja miała miejsce po 2 wojnie światowej. Rząd PiS wzorem komunistów chce przejąć to co nowe, prywatne a potem wyeksploatować, rozkraść i rozdać członkom partii. Już to przerabialiśmy.

W Karpaczu nikt nie nosi maseczki, nie przestrzega żadnych zasad, czy ktoś w tym mieście chroni zwykłego mieszkańca, nie właściciela?

Zwykły mieszkanieec nie utrzyma tego miasta, zatem rano zrób zakupy i nie łaź po mieście.

Karpacz ma robić kasę a reszta ma płacić za leczenie po pobycie w Karpaczu. To jest filozofia nielegalnie zaszczepionych. Egoizm i pogarda dla ludzi, z których chcą wygodnie żyć. Wszyscy mamy problem z zarobkami. Jedni większy inni mniejszy. A niektórym pandemia pozwoliła rozkręcić interesy. Takie czasy. Ale NIE MA ZGODY na dorabianie się kosztem pozostałych. Czas skończyć z postkomuną i rodzinną popeliną komuny, która się cwaniacko uwłaszczyła na majątku należącym do normalnie pracujących Polaków. Jak będziemy słuchać "swobodnych postaw moralnych" to pandemia będzie trwała długo, będą ofiary a i tak to MY za to zapłacimy.

tak,tej siły nic nie zatrzyma,stawiło się może z 10 osób z Karpacza reszta to turyści którzy przyszli zobaczyć cyrk,posłuchać o lucyferianach i zjeść darmową zupkę

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.