Koronawirus – dwa zakażenia w regionie

Infografika: DUW

Przez blisko tydzień w regionie jeleniogórskim nie zdiagnozowano żadnego nowego zakażenia koronawirusem. To jednak nie oznacza, że zagrożenie epidemiczne minęło. Właśnie – dzień po dniu – zdiagnozowano dwa przypadki sars-19 w powiecie zgorzeleckim.

W ostatnich tygodniach nasz region był niemal wolny od zakażeń. Poprzednie zachorowanie stwierdzono 4 lipca w powiecie bolesławieckim, a wcześniej 30 czerwca w powiecie w powiecie jeleniogórskim. Teraz pojawiły się dwa przypadki w powiecie zgorzeleckim – jeden, o którym wojewoda raportował wczoraj (10 lipca) i drugi z dzisiejszego komunikatu.
Nieco więcej wiadomo o pierwszej z tych osób – to kobieta, mieszkanka Zawidowa, z zaawansowanymi objawami skutkującymi hospitalizacją w Bolesławcu.
Po dłuższej przerwie bez nowych przypadków kolejne zachorowania pojawiły się także u naszych sąsiadów – w Goerlitz i w Kraju Libereckim. To wskazówka, by jednak z większą odpowiedzialnością podchodzić do nakazów i zaleceń zachowywania dystansu społecznego i stosowania maseczek w obiektach publicznych.
 

Komentarze (1)

Sars-19 ???????????? Bójcie się ludziska.

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.