Młodzi filmowcy z Norwida w konkursowych szrankach. Do jutra można głosować.

fot. Facebook II LO im Norwida

Czterech uczniów II LO im. Norwida, realizujących swoje filmowe pasje w licealnym klubie „Trójkąt filmowy”, tegoroczną wiosnę mogą uznać za wyjątkowo udaną. Trzy ich filmy biorą udział w poważnych konkursach filmowych. W konkursie TVN Fabuła mogą im pomóc także nasi czytelnicy. Trzeba tylko oddać głos w plebiscycie na najlepszy film.

Paweł i Mateusz Sopinka, Jakub Iglewski oraz Stanisław Słowikowski czas epidemicznych ograniczeń wykorzystywali także na przygotowanie filmów krótkometrażowych. Udało się na tyle, że trzy ich produkcje znalazły uznanie w konkursach filmowych. Dwa filmy - „Musisz mi pomóc” i „Emit, czyli skomplikowana, prosta historia” zostały zakwalifikowane do prestiżowego, najstarszego w Polsce (67. edycja) konkursu filmów niezależnych – Ogólnopolskiego Konkursu Filmów Niezależnych im. Profesora Henryka Kluby, gdzie rywalizują z 25 innymi filmami w kategorii „film amatorski”. Rozstrzygnięcie konkursu 10 czerwca.
Z kolei film „Tym sposobem uwiedziesz każdą kobietę” (norwidowa ekipa filmowa zrealizowała go z okazji Dnia Kobiet) już został wyróżniony w zorganizowanym przez TVN Fabuła Festiwalu  Filmów w Czasie Kwarantanny – Kino 2021. Nowe Historie. Tym wyróżnieniem jest emisja filmu w ogólnopolskim paśmie telewizyjnym i kwalifikacja do plebiscytu na Nagrodę Publiczności. Film, który uzyska największą ilość głosów otrzyma nagrodę specjalną w wysokości 10 tys. zł, ufundowaną przez TVN Discovery. Rywalizuje 17 filmów, a produkcja filmowców z Norwida zdobyła na razie 6 proc. głosów. W programie TVN Fabuła można go będzie zobaczyć jutro (7 maja) o godz. 13. Tylko do jutra, do godz. 12, możliwe jest jeszcze oddanie głosu na stronie
https://tvnfabula.pl/aktualnosci,3004,n/nagroda-publicznosci-kino-2021-n...
Wszystkie filmy Trójkąta Filmowego zobaczyć można na kanale Youtube:
https://www.youtube.com/results?search_query=tr%C3%B3jk%C4%85t+Filmowy


 

Komentarze (1)

Prezydent Andrzej Duda jest za ratyfikacją Funduszu Odbudowy, ale ma też wątpliwości. Jak się dowiadujemy z TVP Info, obawia się powiązania wypłat z mechanizmem dotrzymania praworządności. To dziwne, w normalnym kraju prezydent powinien stać na straży praworządności.

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.