Pogrom Apisu w Pucharze Polski

Piłkarze Apisu zdobyli okręgowy Puchar Polski, ale dalej nie awansowali /  Fot. Michał Niemirski

W Podokręgach Dolnośląskiego ZPN w ekspresowym tempie rozegrano mecze pół- i finałowe piłkarskiego Pucharu Polski edycji 2019/2020. Podobny przebieg mają spotkania na szczeblu wojewódzkim. W sobotnich, 11 lipca, półfinałowych konfrontacjach zespół Apisu Jędrzychowice przegrał wysoko, aż 0:7 z trzecioligowymi rezerwami Zagłębia Lubin, wrocławska Ślęza zwyciężyła w Świdnicy Polonię Stal 3:1. Mecz finałowy PP DZPN już w najbliższą sobotę, 18 lipca 2020 r. w Lubinie.

Kibice najlepszej w regionie jeleniogórskim drużyny z Jędrzychowic, mistrza IV ligi grupy zachodniej, zaskoczył pucharowy pogrom. Boiskowej dominacji Zagłębia II można był się spodziewać po ich wcześniejszych pogromach Pogoni Górna 5:0 i Kuźni Jawor 12:0. Wysoka porażka Apisu to efekt słabej postawy defensorów i ich prostych błędów. Trzy dni wcześniej podopieczni trenera Gerarda Jurewicza zasłużenie wywalczyli w Bolesławcu trofeum w okręgowym PP pokonując BKS 2:1 (0:0) po bramkach Kamila Kurianowicza i Patryka Bystryka. Dyrektor Podokręgu JG DZPN Kamil Wieliczko i członek zarządu DZPN Andrzej Jasiński wręczyli piłkarzom Apisu medale i puchar oraz czek na 3 tysiące złotych na zakup sprzętu firmy Jako, pokonanym czek na 2 tys. złotych. Pucharowi zwycięzcy z Jędrzychowic w przypadku kolejnych awansów mogli liczyć na większe pieniądze. Dla klubów uczestniczących w PP na szczeblu centralnym , na każdym etapie, wysokość nagród finansowych PZPN zwiększył o ponad 50 procent. W nowej edycji Pucharu Polski piłkarska centrala kwotę nagród ustaliła na dziesięć milionów złotych.

Losowanie par w PP 2020/2011 w Podokręgu Jeleni Góra DZPN zaplanowano 13 lipca. Mecze pierwszej rundy 1 sierpnia, drugiej 19 sierpnia, trzeciej 2 września, czwartej 16 września 2020 roku. Już 25 lipca w rundzie przedwstępnej okręgowego PP zagrają GKS Gromadka II z KS Milików, juniorzy starsi MKS Karkonosze JG z KKS Jelenia Góra i juniorzy starsi KS Maciejowa z Husarią Grzędy.
 

Komentarze (0)

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.