Pomóżmy stworzyć archiwum pandemii

Fot. Pixabay

Zdjęcia maseczkach, filmiki, na których pokazujemy, jak spędzamy czas w izolacji, dokumenty z kwarantanny, apele o szycie maseczek, dowody przekroczenia granicy, zapiski i pamiętniki – przydać może się wszystko, by udokumentować dla potomnych czas pandemii. Akcję „Archiwum Pandemii A.D. 2020” prowadzi Archiwum Państwowe.

- Dzięki temu przyszłe pokolenia poznają, jak żyliśmy w czasie pandemii, jak zmieniły się nasze codzienne zwyczaje, postrzeganie świata i nas samych; co przyniosło troski, a co radość; jakie targały nami rozterki, wątpliwości, obawy, co zaś dawało nadzieję; w jaki sposób przetrwaliśmy – mówi Ivo Łaborewicz, szef Archiwum Państwowe we Wrocławiu Oddział w Jeleniej Górze.

Archiwum zwraca się do wszystkich osób, organizacji, instytucji o przekazywanie wszelkiej dokumentacji, która stanowić będzie bezcenne źródło historyczne dla kolejnych pokoleń. Wszelkie dokumenty i świadectwa tego, co w związku z pandemią ma miejsce w regionie, związane z tym dokumenty, druki, zdjęci oraz wszelkie inne materiały, w tym relacje i świadectwa, zarówno w formie tradycyjnej, jak i elektronicznej będą przechowywane dla potomnych.

Dokumentacja jest przyjmowana w siedzibie Archiwum przy ul. płk. W. Kazimierskiego 3 (dawne Koszary „Pod Jeleniami”) w Jeleniej Górze, jak również elektronicznie pod adresem: jgora@ap.wroc.pl . Można ustalić też inny sposób i miejsce przekazania materiałów.

Wszelkich informacji udzielą chętnie pracownicy Archiwum pod powyższym adresem mailowy oraz telefonicznie: 75-644-99-40.

Komentarze (11)

Jakiej pandemii ??? Widział ktoś kogoś chorego wśród swoich znajomych ?? Oprócz kilku wybranych miejsc, gdzie gromadzili się ludzie o podwyższonym stopniu ryzyka, wszyscy przeszliśmy wirusa mniej lub bardziej bezobjawowo. Po prostu kolejna choroba zakaźna, nie pierwsza i nie ostatnia. Na pewno panika wzmocniła niektóre majątki.

Jak przeznaczycie 140 milionów to będzie za co tworzyć .Co nie macie jakiegoś kuzyna w pisie?

Archiwum głupoty ludzkiej, aby następne pokolenia miały ubaw z tego kogo wybraliśmy do rządzenia.

Moja Sabcia na ten artykuł powiedziała, że nie ma co dokumentować, gdyż ponieważ ten cyrk nie przejdzie do historii - będzie trwać i trwać, i trwać dopóki na pierwszych stronach gazet nie pojawi się pewien nekrolog.

Spisać wypowiedzi z pierwszych dni personelu szpitali jak musieli pracować bez sprzętu ochronnego,.
Niezapomniane zdjęcie na lotnisku przy antonowie co przywiózł badziewie z Chin,notable dostali szczytowania.
Można zbierać maski w czasie segregacji śmieci i później po kodzie GNA dojść kto nosił może się trafi po jakimś piślaku no nie daj bosze biskupie.
Dyr. tego archiwum będzie zasłużony działacz PISu?

~FakwaszaPOstUBecka mać

SA-mani narodowego socjalisty Adolfa Hitlera zaczęli palić książki, SS-mani skończyli paląc ludzi.

Funkcjonariusze narodowego socjalisty Kaczyńskiego usuwają utwory muzyczne ...

Bójcie się Polacy, ciąg dalszy nastąpi ...

"Rodzina na swoim"

- sztandarowe hasło narodowych socjalistów PiS.bolszewików i Szumowin.

Do archiwum bezczelnosci PiS.bolszewików:

"Główny oskarżony w sprawie okradania PCK, były poseł PiS.bolszewii Piotr B. zajął się handlem... maseczkami.

Do spółki z b.prezesem Centrozlomu, który wyleciał gdy po pijaku zasnął za kierownicą służbowej limuzyny na skrzyżowaniu.

Wspiera ich dolnośląska „Solidarność”.

//t.co/3y4SKsZixo

//twitter.com/JHarlukowicz/status/1256870095223238657?s=20 "

By żyło się lepiej. Mordom narodowych socjalistów z PiS.bolszewickiej grupy przestępczej.

W jakim kraju ,jakim państwie przyszło nam żyć ,obłuda,kłamstwo ,oszustwo i to w katolickim narodzie .
Chyba wszystkie plagi spadły na nas.

Archiwum pandemii to obraz głupoty społeczeństwa. Zamiast siać panikę, powodować bezrobocie, zastój ekonomiczny, wydawać pieniądze na jakieś tarcze, trzeba było żyć normalnie. Troszkę zwiększyć wydatki na służbę zdrowia, nic ponadto.

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.