Pracę straciło ponad 1000 osób!

Pracę straciło ponad 1000 osób!

Ponad 1000 osób, które straciły pracę, zarejestrował w ostatnich miesiącach Powiatowy Urząd Pracy w Jeleniej Górze. To znaczący wzrost, który należy przypisywać gospodarczemu lockdownowi w czasie epidemii koronawirusa. Jednocześnie z urzędu pacy do przedsiębiorców trafiają ogromne pieniądze – 50 mln zł – które mają zapobiec jeszcze większej fali zwolnień.

- Od 12 marca ( ogłoszenie stanu epidemiologicznego) do 19 czerwca zarejestrowanych zostało 467 bezrobotnych z terenu powiatu i 554 z miasta Jelenia Góra. Obecnie w rejestrach pozostaje 3187 osób bezrobotnych. Trzeba zauważyć że jedynie 123 osoby z tej grupy zostały zwolnione z przyczyn dotyczących zakładu pracy. Ostatnie miejsca pracy, osób które trafiły do PUP w Jeleniej Gorze, to przede wszystkim: handel, przetwórstwo przemysłowe, działalność hotelarska i gastronomiczna a także placówki usługowe bankowości, finansów i telekomunikacyjne – informuje Dorota Rauch, wicedyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Jeleniej Górze.
Liczba bezrobotnych zapewne byłaby znacząco wyższa, gdyby nie wsparcie finansowe dla firm, które w związku z COVID-19 znalazły się w trudnej sytuacji. Głównym celem udzielanych przez Powiatowe Urzędy Pracy pożyczek oraz dofinansowań do kosztów działalności gospodarczej i wynagrodzeń jest utrzymanie zatrudnienia.
Powiatowy Urząd Pracy w Jeleniej Górze na wsparcie rynku pracy w powiecie jeleniogórskim i Jeleniej Górze, w związku z epidemią koronawirusa, pozyskał 50 mln zł. I od początku kwietnia udziela pomocy przedsiębiorcom w ramach Tarczy Antykryzysowej.
- Do 19 czerwca przedsiębiorcy z powiatu jeleniogórskiego i Jeleniej Góry złożyli 8 207 wniosków o pożyczkę, 840 wniosków o dofinansowanie części kosztów prowadzenia działalności gospodarczej oraz 586 wniosków o dofinansowanie wynagrodzenia dla 3 721 pracowników. Wpłynęło również 9 wniosków organizacji pozarządowych dla 42 pracowników – wylicza pani dyrektor. - Do tej pory Powiatowy Urząd Pracy w Jeleniej Górze przelał na konta przedsiębiorców 33,2 mln zł. To środki z Funduszu Pracy (29,9 mln zł) oraz także unijne - z Europejskiego Funduszu Społecznego POWER i Regionalnego Programu Operacyjnego (3,3 mln zł). Wypłaciliśmy już z wnioskowanych przez mikroprzedsiębiorców pożyczek na łączną kwotę niemal 31,4 mln zł. Ilość środków przelewanych każdego dnia na konta przedsiębiorców jest ogromna. Pracownicy Powiatowego Urzędu Pracy w Jeleniej Góra pobili rekord, jednego tylko dnia wykonując 500 przelewów. Obecnie ta ilość jest już umiarkowana - około 200 przelewów dziennie. Wszystkie wnioski weryfikowane i wypłacane są sukcesywnie; niestety w dużej części dopiero po uzupełnieniu przez przedsiębiorców, co dodatkowo wydłuża terminy załatwienia.
Jeleniogórski Powiatowy Urząd Pracy przypomina, że przedsiębiorcy w przypadku spadku obrotów gospodarczych w następstwie wystąpienia COVID-19 mogą w ramach naboru nadal wystąpić o dofinansowanie części kosztów wynagrodzeń pracowników dla mikroprzedsiębiorców, małych i średnich przedsiębiorców oraz dofinansowanie części kosztów prowadzenia działalności gospodarczej dla przedsiębiorców samozatrudnionych.
Organizacje pozarządowe w sytuacji spadku przychodów z działalności statutowej w następstwie wystąpienia COVID-19 mogą ubiegać się o udzielenie dofinansowania części kosztów wynagrodzeń pracowników.
Te nabory będą prowadzone do wyczerpania środków.
Mikroprzedsiębiorcy o udzielenie krótkoterminowej pożyczki mogą starać się bezterminowo.
Wnioski o pomoc w ramach tarczy antykryzysowej można składać poprzez:
- portal praca.gov.pl
(przy wykorzystaniu kwalifikowanego podpisu elektronicznego lub profilu zaufanego ePUAP),
- elektroniczną skrzynkę podawczą Urzędu na platformie ePUAP
/PUPJeleniaGóra
(przy wykorzystaniu kwalifikowanego podpisu elektronicznego lub profilu zaufanego ePUAP),
- w siedzibie PUP w Jelenia Góra, ul. Podchorążych 15, w godzinach pracy urzędu od 7.30 do 15.30 ( przedstawiając wniosek oraz dwa egzemplarze podpisanej umowy w zaadresowanej i zamkniętej kopercie),
- tradycyjną pocztę (przesyłając wniosek oraz dwa egzemplarze podpisanej umowy na adres Powiatowy Urząd Pracy, ul. Podchorążych 15, 58-506 Jelenia Góra).
Dokumenty przekazywane drogą elektroniczną należy podpisać kwalifikowanym podpisem elektronicznym lub profilem zaufanym ePUAP. Zeskanowane dokumenty przesłane na adres mailowy - nie będą rozpatrywane.

 


 

Komentarze (57)

Od 1 lipca ceny gazu dla odbiorców spadają o 10,6 proc, w porównaniu do grudnia ubiegłego roku to nawet 13 proc. POtargowica z Pawlakiem załatwiła nam najdroższy gaz u ruskich. Teraz dzięki Pisowi jesteśmy wreszcie uniezależnieni od ruskich.

Odkrywca się znalazł.Ceny ropy na giełdach też spadły.

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo (PGNiG) wystąpi formalnie do Gazpromu o zwrot nadpłaconej kwoty za gaz ziemny w związku z wyrokiem Trybunału Arbitrażowego w Sztokholmie i liczy na to, że środki wpłyną do spółki „jak najszybciej”, poinformował prezes PGNiG Jerzy Kwieciński. Wyrok nie wpłynie jednak na ceny dla odbiorców końcowych. Taki to sukces PiS...

Gazprom ma oddać Polsce 1,5 mld dol. nadpłaty za zawyżona cenę gazu jaką sobie naliczył. W waszej TVNWSI tego nie mówią???

Papuś, jak łatwo cię zlokalizować! Takiego smrodu z gęby nie da się pomylić z niczym!

nasz jeleniogórski dewiancie od wynaturzeń w swojej rodzinie, cieszę się że doceniasz moje treści. To dowód że to co robię trafia do celu. Dziękuję... :)

Chyba dzisiaj nie lałeś, sztruclu...

Dziękuję ponownie dewiancie :)

Redakcja wpisuję się w narrację swojego kandydata który bredzi o 1 000 000 nowych bezrobotnych i też chce zaistnieć na polu walki z obecnie panujacym

Niewygodna prawda boli? Duda też przegrał proces wyborczy.

Nas Polaków jest więcej niż ubeckich zdrajców. Musimy pokonać targowicę! Niech żyje Polska! Precz z lewactwem!

Spoko, żadnych takich, propaganda etc

Za to jesteśmy uzależnienie od Watykanu,poza tym jak to jest,że ceny towaru,którym handluje państwowa spółka w hurcie spadają a w detalu rosną?Kolejny cud gospodarczy wg. pis-u?

bo księża mówią ludziom, że ten Żyd na krzyżu to jest Bóg i jak nie będą mu posłuszni to zostaną ukarani a oni w to wierzą. Dodatkowo dodają że Jezus kazał im płacić bo oni są czymś w rodzaju pośrednikóœ między nim a ludźmi. Wszystko co trafia do Jezusa np. pieniądze ma przechodzić przez ręce księży. Czysty absurd ale ludzie myślą, że to prawda.

Premier zachował się jak kibol wrzeszcząc "Rafał kłamie" .Zapomniał dodać że "lepiej niż MY"

mamy dość PO!

"My" czyli wy. Racja. Wam nikt nie dorówna w kłamstwach...

jest jeden mistrz nad mistrze Rafaello.On nie kłamie tylko jak sie POmyli

Widać znasz Antoniego co przeżył w zamachu. Tworzycie świetny duet.

Narodowy socjalista krzywomordy patologiczny oszust i kłamca Moravitzky stojący na czele grupy przestępczej Kaczyńskiego z Żoliborza zniszczył gospodarkę i wysłał Polaków na kuroniówkę.

Mamy dość!

Precz z kaczorem dyktatorem!

Ruski kundlu, nie kwicz...

Zagłosujcie na Dudę, jak Duda wygra wybory, to po wyborach, po wakacjach ponownie przez całą zimę pozamyka nas w domach. To już nie będzie 1000 bezrobotnych ale kilkadziesiąt tysięcy, branża turystyczna tego NIE przetrwa oraz wiele firm. PIS z tym wariatem Szumowskim już zapowiedział że dzieci nie pójdą do szkoły, pan Szumowski już zapowiedział kolejną epidemię jakby był prorokiem. Prawda jest całkiem inna, jak myślicie po co Duda leci do USA? Ano ten człowiek sprzedał Polskę Żydom, cała armia USA która obecnie koczuje, z Niemiec przyjedzie do Polski, przez to będziemy mieć wielkie problemy wojenne z Rosją i to my Polacy na tym wszystkim ucierpimy. Głosujcie na PIS i PO, czy KO to będzie w POlsce jedna wielka bieda i oby nie, ale PIS do tego zmierza by Polska ponownie zniknęła z mapy.

Mnie interesuje lokalne POdwórko.Jaką pomoc zaoferowała lokalna władza kierowana przez Łuzniaka?Zadnej pomocy dla firm

chyba, a raczej na pewno ktoś cię z mózgu wypatroszył. Tych idiotyzmów nie da się inaczej wytłumaczyć.

"Władza zużywa. Władza, która jest słabo kontrolowana, zużywa bardzo ".

"Władza absolutna demoralizuje absolutnie"

- mały kulawy führer narodowy socjalista PiS.bolszewik Kaczyński

ruska wazelino. Nie kwicz...

Spokojnie z tym bezrobociem. Sztucznie nakręcana koniunktura przez 5 lat zbiera swoje żniwo. Rynek pracodawcy wyreguluje ceny. Bo się we łbach poprzewracało, za 20 zł netto już niektórzy nie chcieli pracować.

20 /h ?popatrz ile zarabiają politycy i rodziny reżimu PiSu.

Przeciętny ksiądz na kilkaset m2 mieszkania czy tylko jedno? Biskup kilkaset pałacu ,pensje powyżej kilkunastu tysięcy i to na naszym utrzymaniu .
Ciemny lud cieszy się z jałmużny 500+ czy 13 pensji wypłaconej z zabranych pieniędzy podatku od emerytury.

Nas traktuje się nie jak ludzi jak śmieci.

Polska to patologia ,wystarczy powiesić sobie krzyżyk na sznurku lub na płachcie na plecach i już się jest nietykalnym , można zalożyć fundację i żyć jak w RAJU.

To jak sie traktowało ludzi za PO. Jak fekalia????

Są zawody nie wymagające żadnych kwalifikacji. To już nie przesadzaj. 3200 netto to maja po studiach nie ma.

Krzywomordy patologiczny oszuście i kłamco Moravitzky wystarczy NIE KŁAMAĆ!

ruski pachołku. nie kwicz

W Polsce powodzie a narodowi socjaliści Moravitzky i Duda bawią się jeżdżąc po wiecach!

Polscy czekają na Prezydenta Trzaskowskiego!

Dziś kłamca Morawiecki na Stadionie SKRY wrzeszczy ze Trzaskowski nie wyremontował stadionu.A za co ?
Od 30 lat jest ten problem i żaden poprzedni rząd nie podołał temu problemowi .
Bo kasa idzie na konsorcjum Rydzyka .
Jedyna grupa uprzywilejowana to biskupi,kardynałowie ,sekta która odczepiła sie od Watykanu nawet nie słucha się Papieża Franciszka.
Czy to już jest schizma.

Co ty tu komuszku wypisujesz? Trzaskowski sponsoruje Rydzyka i dlatego nie ma na remont stadionu? Słyszałem, że sPOnsoruje pederastów. A co do tych księży to masz rację. Ci zapraszani do wyborczej to rzeczywiście żyją jak w raju.

Od 1 lipca narodowi socjaliści PiS.bolszewicy podnoszą stawki VAT.

Mamy szansę odsunąć tą zaraze od władzy w niedzielę.

pomioty pokomusze kwiczą tutaj jeden przez drugiego na całą czerwoną kotlinę. Jak miło na to patrzeć :)

Od 1 lipca ROSNĄ STAWKI VAT.

By żyło się lepiej narodowo socjalistycznemu krzywomordemu patologicznemu oszustowi i kłamcy Moravitzkyemu który przepisał gotówkę i hektary ziemi we Wrocławiu warte 80 milionów na żonę.

Wystarczy NIE KRAŚĆ Moravitzky!

PiS wysyła Polaków na bezrobocie.

kwiii, kwiiiiiii, kwiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii

Jak rozumieć to, że tylko 123 osoby z tego ponad tysiąca została zwolniona z przyczyn dotyczących zakładu pracy? To znaczy, że reszta nie została zwolniona tylko po prostu np. nie przedłużono z nimi umów, jeśli mieli je na czas określony, sami się zwolnili lub zrezygnowali z własnej działalności? Ale, że ludzie związani z bankowością i finansami stracili zatrudnienie, no, no!?

Głosujemy na PRZYSZŁOŚĆ z Rafałem Trzaskowskim.

Hahaha!! ten dewiant podszywa się pode mnie. Ja miałbym popierać tego urodzonego kłamcę, miłośnika transwestytów, Rafalale??? PRZYSZŁOŚĆ w LGBT i drwinach z mieszkańców swojego Lemingradu... Litości....

Chyba cię porąbało !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

W narodowo socjalistycznym kołtuństwie PiS.bolszewickim czeka na wykluczenie z Unii Europejskiej.

Taki jest cel małego kulawego führera kaczyńskiego.

Od 1 lipca narodowi socjaliści PiS.bolszewicy podnoszą stawki VAT.

Trza !

kwiii, kwiiiiiii, kwiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii

Przyszłość Polski w Unii Europejskiej to TYLKO Rafał Trzaskowski.

Trza !

Czy chcesz by Kaczyński wyprowadził Polskę z Unii?

Zaraz! To

@MorawieckiM

chce tereny Skry na żonę przepisać?

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.