Rekord zachorowań na COVID 19 w Jeleniej Górze

Rekord zachorowań na COVID 19 w Jeleniej Górze

Dzisiaj  (16 października)  odnotowano w Jeleniej Górze 33 przypadki zachorowań na COVID19. To rekord dzienny. W sumie od początku pandemii w Jeleniej Górze koronawirusem zaraziło się 230 osób.

W powiecie jeleniogórskim są dziesiaj trzy nowe przypadki zachorowań. Wojewoda dolnośląski informuje (stan na 16.10 godz. 10:30), że mamy mamy 441 nowych przypadków zakażenia koronawirusem na Dolnym Śląsku.

Nowo zdiagnozowane osoby pochodzą z Wrocławia, Wałbrzycha, Legnicy i Jeleniej Góry oraz powiatów: bolesławieckiego, dzierżoniowskiego, głogowskiego, górowskiego, jaworskiego, jeleniogórskiego, kamiennogórskiego, kłodzkiego, legnickiego, lubańskiego, lubińskiego, lwóweckiego, milickiego, oleśnickiego, oławskiego, polkowickiego, strzelińskiego, średzkiego, świdnickiego, trzebnickiego, wałbrzyskiego, wołowskiego, wrocławskiego, ząbkowickiego, zgorzeleckiego i złotoryjskiego. W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem w województwie dolnośląskim: 8511.

Aktualne dane dla województwa dolnośląskiego: liczba osób objętych kwarantanną lub izolacją: 12 515,

liczba osób objętych nadzorem epidemiologicznym: 2217,

liczba osób hospitalizowanych ze względu na podejrzenie lub potwierdzenie zachorowania na COVID-19: 331,

liczba osób wyleczonych z COVID-19: 4719.

Komentarze (25)

Bogu Dzięki , że brodata ikona walki z koronawirusem , przedstawiciel firmy Szumowski Investments dwukrotnie "zachorował był" na wirusa, podłączony do niekupionych respiratorów od handlarza bronią ktory nie zwrocił 200 milionów,zapewnił nam ponad 1000 respiratorów od swojego kolegi powiązanego z mafią Sołncewską...
Je*** pis.

liczba 'Zachorowań'? Chyba jednak liczba "zakażeń", a dokładniej liczba tych, u których wykryto... bezobjawowe nie wiadomo co - tym dziwnym testem PCR, który nie nadaje się do diagnostyki koronawirusów. Dalej siejcie histerię.

Czy zauważyliście że narodowi socjaliści pisbolszewicy utajniają miejscowości z których pochodzą chorzy nieszczęśnicy? Je*** pis.

Stanowczo powinni przestać drukować malemu kulawemu hitlerowi Kaczyńskiemu fikcyjne gazety, w któych opisują wiekopomne sukcesy PiS.bolszewii w Polsce, Europie, na świecie i w kosmosie. Bo źle wpływają na jego postrzeganie rzeczywistości. Je*** pis.

Tak gangsterzy narodowi socjaliści pisbolszewicy przygotowali Polskę na jesienne zachorowania na covid: "Pacjenci szpitala MSWiA obawiają się o swoje życie i zdrowie w związku z planami, by placówka została przekształcona z drugi szpital w Poznaniu do walki z COVID-19 - alarmuje portal telewizji WTK.

Poznańskie media przekazują, że szpital otrzymał polecenie, aby nie przyjmować nowych pacjentów. Z informacji przekazanych przez lekarzy wynika, że trwa poszukiwanie miejsc w innych placówkach dla ok. 180 hospitalizowanych.

- Nie mamy gdzie ich przekazać. (...) Jeśli nie wykonamy części zabiegów, ci pacjenci umrą - mówi jeden z lekarzy poznańskiego szpitala w nagraniu udostępnionym w mediach społecznościowych."

Z tymi naziolami pisbolszewicy i paraprezydent du.pa obchodzili " setkę niepodległości" faszysty i twórcy pierwszych obozów koncentracyjnych w Europie (Bereza) Piłsudskiego, dzień 11 listopada 2018. Dzisiaj naziole wzywają : "Prawdziwy patriota chorób się nie boi, a koronawirusa powstrzyma ręką uniesioną do góry w rzymskim salucie". Wszystko to wie prezes stowarzyszenia Marsz Niepodległości, Robert Bąkiewicz. Za zgodą narodowych socjalistów pisbolszewikow "heil Hitler " mości się w Polsce. Tylko cisza i szum wiatru brzmi w Auschwitz.

Czy PiS.dzielstwo czytało?

@JoeBiden o@realDonaldTrump:

"Widzimy, co się dzieje, od Białorusi, przez Polskę, aż po Węgry i powstanie reżimów totalitarnych. Ten prezydent wspiera wszystkich bandytów na świecie"

Po 3 listopada będzie koniunkcja hitlera Kaczyńskiego z putinowcami Orbanem i Erdoganem.

Je*** pis.

"kto umrze, to umrze i trudno" - mówi Moravitzky

Oj głupole czerwone Zagłębie Ub Sb dużo Komuchów renty zabrał kaczor I rodzinki załamane prują się w komentarzach oj głupole głupole

A ty byś mądralo się cieszył napewno - prawdziwy Polak z ciebie.

g**** naród

Dramatyczne telefony z prośbą o miejsce na oddziale intensywnej terapii, dylematy etyczne, kogo kwalifikować do wentylacji mechanicznej. To nie Lombardia. Kraków. Dzisiaj” napisał na Twitterze Jacek Górka - lekarz internista, w trakcie specjalizacji z anestezjologii i intensywnej terapii, pracujący na oddziałach intensywnej terapii i w szpitalnych oddziałach ratunkowych krakowskich szpitali."
-wina Tuska pisozjeby?

Politycy mordercy z PiS z Kaczyńskim i Morawieckim na czele taki los zgotowali Polakom:
"Szpital

@MSWiA_GOV_PL

dostał polecenie nie przyjmowania pacjentów. Dla ok 180 hospitalizowanych lekarze mają szukać miejsca dla pacjentów. „Nie mamy gdzie ich przekazać(...)jeśli nie wykonamy części zabiegów ci pacjenci umrą” mówi ord chirurgii"

podpisuj się "Wariat"

Prof. Simon o sytuacji w szpitalach. "To jest Holokaust ludzi starszych i z wielochorobowością"
oprac. Katarzyna Nowak
16.10.2020 20:43
- To jest Holokaust, w takim określeniu, ludzi starszych i z wielochorobowością - powiedział w TVN 24 profesor Krzysztof Simon, kierownik Kliniki Chorób Zakaźnych szpitala zakaźnego przy ul. Koszarowej we Wrocławiu, wskazując na zaniedbania rządzących w sprawie przygotowania do drugiej fali epidemii. O sytuacji w szpitalach dodał: - Jak ja patrzę na tych starszych ludzi na OIOM-ie, gdzie większość z nich umiera, to my żegnamy się z nimi właściwie

Młodzież w autobusach bez masek szykuje starszym ludziom Holokaust.

Czekista,zrob cos w koncu dla ludzi i sie zastrzel lub powies...tobie juz zaden specjalista nie pomoze...

Młodzież w autobusach bez masek szykuje starszym ludziom Holokaust. Dzieciaczki z podstawówek też nie lepsze - bez masek w autobusie to norma. Będzie płacz gdy babcia i dziadek umrą, bo latorolśle chodzili bez masek na gębach i gadali non stop bez opamiętania w środkach komunikacji publicznej rozsiewając kropelki śliny.

prawda ale na ulicach nie lepiej. Dziwna moda nastała - mają maski ale pod brodą lub nosem czyli totalnie bez sensu. Takie noszenie (pod nosem) chroni jedynie przed połknięciem muchy ...

ciekawe przed czym chroni noiszenie maseczek na ulicy. chyba tylko przed smogiem

Maski nie chronią noszącego, ale chronią innych. Noszący może nie wiedzieć, że zaraża. Nosząc maskę ogranicza się ilość aerosolu wydalanego z oddechem. Młodzież będąc nosicielami nie zachoruje, bo ma lepszy system immunologiczny niż starsi ludzie, ale dziadkowie i babcie mogą zachorować i umrzeć. Więcej empatii dla bliźnich.

"Oj głupole czerwone Zagłębie Ub Sb dużo Komuchów renty zabrał kaczor I rodzinki załamane prują się w komentarzach oj głupole." Ta wypowiedz wydatnie okresla kim jest PiS.bolszewik.Czekista . Krytyka jest potrzebna ale co za duzo to niezdrowo.

Oj ja się cieszę ,pan Biskup dał dyspensę na uczestnictwo we mszy a taką miałem nadzieję że obliże plebana paluchy i będę miał COVIDA i przeniosę się do domu pana i będę miał ciepło,nie muszę rano wstawać i tyrać na pasożytów.

Do czego doprowadza codzienne picie wina ,zanik szarych komórek.
Dlaczego na Świecie wszystkie Kościoły pracują dla ludzi a w polszcze klech za rządem?

Maski działają w obie strony.
To że niejednakowo wynika z innego charakteru potencjalnego źródła.

Jeśli chory ma maskę, to wydychając na maseczkę jego aerozol ma największe kropelki i spora część (ale nie wszystkie rzecz jasna) zatrzymują się na masce.

Generalnie sensem ich noszenia jest zmniejszenie ilości wirusów, które są przez nosiciela wydychane, lub przez zdrową osobę wdychane (na włóknach maseczki również zatrzymuje się część kropelek aerozolu, które są z reguły mniejsze bo przeleciały większy dystans i ciążenie ich nie 'ściągnęło' jeszcze na niższy pułap. Dlatego odległość też ma znaczenie.

Ilość wirusów mocno wpływa na szanse infekcji. I o to w tym wszystkim chodzi. Pojedynczy wirus ma znikome szanse by spowodować problem, za długa droga przed nim.

Miliony wirusów to już inna historia...
Ograniczenie przez maseczkę ilości wirusów które się wydostaną z płuc chorego ma kluczową rolę, bo implikuje ilość która dotrze do potencjalnych nowych nosicieli.

Dlatego modele matematyczne się przydają, bo pozwalają symulować różne scenariusze, uwzględniając ilość transmitowanych wirusów, odległości między członkami populacji itd...

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.