Tesco zniknie z Jeleniej Góry i Karpacza

Tesco zniknie z Jeleniej Góry i Karpacza

Brytyjskie Tesco wynosi się z Polski, znikną więc także sklepy sieci z Jeleniej Góry i Karpacza. Markety przejmie sieć Netto, które zapowiada przejęcie także pracowników. Proces potrwa co najmniej 1,5 roku.

Tesco stopniowo zamykało sklepy w całej Polsce. Jakiś czas temu zlikwidowano market przy ul. Wolności w Cieplicach, wkrótce znikną kolejne placówki. firmy- Sklepy w Jeleniej Górze i Karpaczu są przedmiotem umowy sprzedaży do Salling Group, ogłoszonej 18 czerwca br. Do 18 miesięcy od czasu ogłoszenia przez UOKiK zgody na przejęcie (aktualnie sprawa jest w Urzędzie), Salling Group zamierza przeprowadzić rebranding zakupionych sklepów na Netto. Obecnie oba sklepy funkcjonują w niezmienionej formie - poinformowało nas biuro prasowe Tesco.
Brytyjski potentat chce rozwijać działalność w innych krajach naszego regionu – w Czechach, na Słowacji i na Węgrzech.

Po tej transakcji sieć Netto będzie posiadała w Polsce niewiele mniej sklepów co konkurencyjny Lidl. Pierwsza jest Biedronka z ponad 3 tys. sklepów.

Komentarze (16)

Netto to badziewny sklep

Wiadomość sprzed miesiąca. Redakcja jak zwykle opóźniona.

Jak oni z wielkiego Tesco 8000m²zrobią małe ''Netto'' ?

Zrobią brutto i będzie OK

Ja jestem ciekawa czy też zrobią taki numer poniżej pasa, jak w Netto przy Wojska Polskiego? Na swoich klientów parkujących na parkingu, którzy nie dali za szybę kwitka z parkomatu napuścili pracowników, a ci nałożyli mandat.

Było o tym głośno.

Czekam na zniknięcie małego kulawego führera Kałczyńskiego z bunkra kałczy szaniec przy Nowodworskiej i jego grupy przestępczej pod wezwaniem krzyworyjnego patologicznego oszusta i kłamcy Moravitzkyego.

Napisać że jesteś obłąkany to jakby nic nie napisać....

Już jest popłoch w MZ. Zaczną się zamykać nawzajem .

Szczerze powiedziawszy szkoda. Mają firmowy towar i dużo promocji. Największy badziew to biedronka. Wszystko do czegoś podobne i chrzczone. Coca cola w Tesco a w biedronce to przepaść.

Żeby tylko zostawili stację paliw, bo tankowanie na orlenie to obciach i 15 groszy więcej na litrze.

A w Rosji czułbyś się jak w raju. Przemyśl to...

"wynosi się" z Polski?
Co za stylistyka.

Zdaje się , że tesco postawili w pobliżu torów kolejowych. Jak kolej wraca do Karpacza to Tesco likwidują bo tory kolejowe muszą gdzieś pobudować

znikniecie Tesco nie zbawi polskiego rynku. Plaga tych wszystkich marketów spowodowała bankructwo małych sklepow i sklepików ktore jakos należycie funkcjonowały jeszcze w latach 90tych. By realnie cos sie zmieniło musi byc swiadomosc konsumencka, ale do tego chyba jeszcze dluga droga.

Pszeciesz w karpaczu jusz jes netto! To co drugie bedzie na otcinku kilometra?

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.