Tragiczny finał poszukiwań Kacperka

Tragiczny finał poszukiwań Kacperka

Dzisiaj (9.05) płetwonurek odnalazł ciało 3,5 letniego Kacperka.

Zwłoki dziecka znajdowały się około 1,5 metra pod powierzchnią wody, zaczepione o gałęzie.

Ciało dziecka znajdowało się w rzece Kwisie, w okolicach mostu w Nowogrodźcu. Prokuratura potwierdziła, że to Kacperek, którego od 13 dni poszukiwali policjanci i inne służby.

Jak poinformował Tomasz Czułowski, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze, w najbliższy wtorek zostanie przeprowadzona sekcja zwłok.

Anna Kublik-Rościszewska, rzeczniczka prasowa policji w Bolesławcu poinformowała, że ciało odnalazł zawodowy płetwonurek, który jednocześnie jest biegłym sądowym. Wskazał w wodzie miejsca trudno dostępne, które jego zdaniem należy dokładniej sprawdzić. Zrobił to na podstawie analizy obrazu z kamer w miejscach wcześniej przeszukiwanych. Jak wyjaśniła rzeczniczka, dzisiaj rano funkcjonariusze policji wodnej razem z płetwonurkiem rozpoczęli sprawdzenie tych miejsc. W jednym z nich odnaleziono ciało chłopca. Znajdowało się w odległości ok. 700 metrów od miejsca, gdzie widziano go po raz ostatni.

Kacperek zaginął 27 kwietnia. W tym dniu przebywał razem ze swoim ojcem na terenie ogrodów działkowych w Nowogrodźcu. Mężczyzna stracił w pewnym momencie dziecko z pola widzenia. Gdy nie mógł go odnaleźć, zawiadomił policję. Okazało się, że był pod wpływem alkoholu. Mężczyzna został zatrzymany, ponieważ był poszukiwany do odbycia kary za przestępstwa przeciwko mieniu.

Śledztwo w sprawie zaginięcia chłopca wszczęła Prokuratura Rejonowa w Bolesławcu. Ojciec chłopca usłyszał zarzut narażenia dziecka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia i zdrowia.

Poszukiwania Kacperka prowadzone były na szeroką skalę. Służby przeszukały kilkaset hektarów terenu, w tym m.in. ogródki działkowe i tereny kolejowe, oraz znaczny odcinek Kwisy. W poszukiwaniach wykorzystywano m.in. sonary, psy tropiące, georadar, roboty podwodne i drony.

Zdaniem Tomasza Czułowskiego, najbardziej prawdopodobna wersja wydarzeń zakłada, że chłopiec w wyniku nieuwagi ojca oddalił się i doszło do wypadku. Kacperek wpadł do rzeki i porwał go prąd.

Komentarze (12)

Panie ,swiec nad jego duszyszczka (*)

Nie ma bogów, przed przecinkiem nie dajemy spacji.

Bogów nie ma, jest jeden jedyny Bóg.

Wyraz emocje polonisto-ateisto,a nie na bledy uwage zwracasz...

Spoczywaj w pokoju Mały Aniołku [*]

Za co miał siedzieć wcześniej ten facet?

Był poszukiwany za kradzieże, ciążyła na nim zaległa kara pół roku więzienia

Śpij spokojnie, Aniołeczku. A Rodzicom - wyrazy głębokiego współczucia.

To ojciec winny, że doszło do tej tragedii, bo zamiast pilnować dziecka, wolał pić alkohol. Matka też nie lepsza, skoro pozwoliła pójść ojcu z dzieckiem na łono natury, wiedząc, że ten nadużywa alkoholu, a to nie mógł być jednorazowy incydent. Małe dzieci trzeba mieć stale na oku.

Biedne dziecko, że miało takich rodziców :/ [*]

Za kradzież/krzywdzenie innych, powinno się ręce tracić. Tutaj bóg zadecydował inaczej.

Podobno wypij juz po zdarzeniu. I nie naduzywal tylko wypij "jednego szczeniaczka" tak mowila matka dziecka. Zreszta 0,7 to nie upojenie alkoholowe. A tak poza tym jakie to teraz ma znaczenie. Szkoda zycia dziecka bylo cale przed nim. ;'( wspolczuje tacie matce i rodzenstwu sam mam 2 malych dzieci taka tragedia musi byc straszna i trauma do konca zycia!

Miał dziecko pod swoją opieką i nie powinien był pić piwa, "szczeniaczka", "małpki" itp.

Małe dzieci w ułamku sekundy potrafią wpaść na rozmaite pomysły, zwłaszcza te, gdzie ich wszędzie "pełno". Obowiązkiem rodzica/ rodziców jest pilnowanie dziecka i nie ma tu żadnego wytłumaczenia.

Matka tego dziecka może mówić wiele na obronę męża, ale na nic to się zda. Pił i nie przypilnował dziecka, co dla prokuratury i sądu będzie głównym punktem sprawy.

Masz dzieci, ale mniemam, że mając je pod opieką nie sięgasz po alkohol. Owszem, jest to tragedia, ale z tej tragedii należy wyciągnąć wnioski.

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.