Dzisiaj (29.11.2022 roku) w  Urzędzie Miasta w Jeleniej Górze odbyło się spotkanie, podczas którego Komendant Miejski Policji w Jeleniej Górze – inspektor Leszek Zagórski oraz Pan Jerzy Łużniak Prezydent Miasta Jeleniej Góry podziękowali Patrycji Płotnickiej za postawę, jaką wykazała się w ratowaniu ludzkiego życia.
Do zdarzenia doszło 17 listopada 2022 roku, po 15.00 w Jeleniej Górze przy ul. Ogińskiego. Pani Patrycja Płotnicka zauważyła w rzece w połowie rozebranego mężczyznę.  Kobieta narażając własne bezpieczeństwo, bez wahania rzuciła się do rzeki, aby ratować jego życie. Mężczyzna, jak się okazało, był bardzo wychłodzony. Dzięki zdecydowanej reakcji udało się go wyciągnąć z rzeki i przekazać Zespołowi Pogotowia Ratunkowego. Pani Patrycja podjęła działania, których celem było ratowanie życia – najwyższej wartości z jaką mamy do czynienia.
Postawę godną naśladowania w ratowaniu życia ludzkiego docenił Komendant Miejski Policji w Jeleniej Górze oraz Prezydent Miasta Jeleniej Góry i wręczyli jej listy gratulacyjne oraz  drobne upominki, jednocześnie wyrażając wdzięczność za wielkie serce i dobrą wolę. Życzyli jej również wielu sukcesów i powodzenia w realizacji życiowych zamierzeń.

6 komentarzy

  1. A to ten komendant co mówił że aż do odwołania siedzi na stołku. Czy to ten nowy od tej złodziejki Elżbiety Z z Kowar?
    TK towarzyszu

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.