Wszystko wskazuje na to, że jeśli ktoś nie wykorzystał jeszcze 500 plus na wakacje, nie musi się martwić. Ważność bonu turystycznego najprawdopodobniej zostanie przedłużona.

500-złotowy bon turystyczny został wprowadzony w czasie pandemii. Miał to być rodzaj wsparcia dla nękanych kolejnymi lockdawnami turystyki, rekreacji i hotelarstwa. Rząd chciał pobudzić ruch w tych branżach i pokryć część kosztów urlopu w kraju rodzinom z dziećmi.

Skoro jednak Polacy nie wyjechali masowo na wakacje z bonem, pojawił się – jak donosi „Rzeczpospolita” – plan wydłużenia jego ważność. Przypomnijmy, że zgodnie z przepisami można go wykorzystać do 30 września. Nie wszyscy uprawnieni zdecydowali się jednak na wyjazd i skorzystanie z wakacyjnego 500 plus.

I tu mamy dobrą wiadomość dla rodzin z dziećmi uprawnionymi do otrzymania bonów turystycznych: najprawdopodobniej będą miały dodatkowe 6 miesięcy na ich wykorzystanie. O przedłużenie jego ważności – jak napisała Rz – zabiegali w resorcie sportu i turystyki przedsiębiorcy. Jedna z rządowych opcji zakłada, że wakacyjne 500 plus zostanie wydłużone do końca pierwszego kwartału 2024 roku.

Przypomnijmy, że bon turystyczny przysługuje każdemu dziecku do 18 roku życia. Dodatkowe 500 zł w formie uzupełnienia bonu przysługuje rodzicom na dzieci z orzeczeniem o niepełnosprawności.

Po aktywacji bonu w PUE ZUS rodzic otrzyma kod, który należy pokazać firmie turystycznej podczas płatności bonem. Każda będzie potwierdzona jednorazowym kodem autoryzacyjnym wysłanym sms-em.

News4Media/fot. Pixabay

1 Komentarz

  1. Wcale branża nie chce Bonów. Chce gotówkę. Mamy tez dość pretensjonalnych rodzin i wrzeszczących dzieci, które rujnują wakacje naszym stałym gościom. Dość tych bonów turystycznych. Zrobili dzieci to sami niech płacą za swoje dzeci, a nie drenują panstwo!

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.