W dniu 9 lipca 2020r. w Uniegoszczy w powiecie lubańskim 71-letni mężczyzna, który od kilku lat znęcał się nad rodziną, usiłował dokonać zabójstwa swojego dorosłego syna.

 

Czynu zamierzał dokonać poprzez jego podpalenie i w tym celu oblał go substancją łatwopalną, a także rozlał ją na klatce schodowej, przedsionku i części pomieszczeń znajdujących się wewnątrz budynku, w którym wszyscy wspólnie zamieszkiwali. Wobec podjęcia obrony przez pokrzywdzonego zdołano uniknąć tragedii. Swoim działaniem Jan K. naraził nie tylko syna ale i pozostałe osoby znajdujące się na terenie posesji.

 

Mężczyzna został zatrzymany przez policję i doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Lubaniu, gdzie usłyszał zarzuty znęcania się nad rodziną, gróźb karalnych oraz usiłowania zabójstwa syna, a także narażenia pozostałych członków rodziny na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub doznania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu.

Jan K. nie przyznał się do sprawstwa zarzucanych mu czynów.

W dniu 10 lipca 2020r. Prokurator Rejonowy w Lubaniu zwrócił się do sądu o zastosowanie tymczasowego aresztu wobec Jana K. Sąd uwzględnił wniosek i zastosował wobec podejrzanego tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy.

 

Janowi K. grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności.
 

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.