Kara pozbawienia wolności nawet do 8 lat grozić może 25-letniemu mężczyźnie podejrzanemu o oszustwo, którego dopuścił się w Jeleniej Górze w lutym ubiegłego roku. Mężczyzna wyłudził 2 tysiące złotych pożyczki w instytucji parabankowej. Policjanci zebrali materiał dowodowy, który pozwolił na przedstawienie mu zarzutów w tej sprawie. Obecnie jeleniogórzanin przebywa w areszcie śledczym za inne oszustwa.

Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze prowadząc czynności w sprawie oszustwa ustalili, że osobą podejrzewaną o ten czyn jest 25-letni mężczyzna, który aktualnie przebywa w areszcie śledczym, gdzie odbywa zasądzoną karę pozbawienia wolności za wcześniejsze oszustwa.

Jak ustalili funkcjonariusze, mężczyzna w lutym ubiegłego roku wyłudził 2 tysiące złotych pożyczki w instytucji parabankowej. W celu jej uzyskania posłużył się skradzionym dowodem osobistym innej osoby oraz podrobił jej podpisy na dokumentach.

Policjanci zebrali materiał dowodowy, który pozwolił na przedstawienie mu zarzutów w tej sprawie.

Za czyn, o który jest podejrzany odpowie przed sądem, a grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności. Obecnie mundurowi wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy.

Info. KMP Jelenia Góra (Edyta Bagrowska)

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.